Fazla seksin vücuda zararı nedir?

Paylaş
 

 

Her şeyin bir dengesi olduğu gibi seks yapmanın da bir dengesi olduğunu unutmayın. Uzmanlar fazla seks yapmanın vücuda olan o zararı açıkladı.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, 128 çift iki gruba ayrıldı. 64 kişilik bir gruba normal seks iki katı fazla cinsel ilişkiye girmeleri söylendi. Diğer gruptaki çiftlerden ise normal cinsel hayatlarının yarısı kadar seks yapması istendi. Çiftler, 12 hafta boyunca bu deneyi gerçekleştirdi.

Akademisyenler, daha fazla seks yapan çiftlerin arzusu ve aldıkları zevkte düşüş görülmediğini ancak, çiftlerin mutluluğunda düşüş gözlendiği belirtildiğini söyledi.

Araştırmacılar, daha fazla cinsel ilişkiye giren çiftlerin bunu doğal olarak değil de bir araştırma için yapmalarından dolayı genel mutluluklarında bir düşüş olduğunu açıkladı.

Araştırmayı yöneten yazarlardan biri, elde edilen sonuçların çiftlerin cinsel ilişkiye giriş sıklığının artmasının faydalı olduğunu, ancak bunu kendileri için arzuları tetikleyen ve isteklerinin daha yoğun yaşandığı bir düzende yapmalarını tavsiye etti.

Bilimsel araştırmalar, ideal seksin haftada iki kez olduğunu söylüyor.

 

  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Caner dedi ki:

    Kadinlarda bacak carpikliginin seksle alakasi varmi

  2. Cem dedi ki:

    40 yaş grubu bayanlar sınırsız im arayin. kocaeli

Bir yorum bırak