Dünya rekoru kırılacak

Paylaş
 

Dünya bu kez çok farklı bir rekorun kırılmasına ev sahipliği yapacak. Dünya genelinde başlatılan kampanya kapsamında farkındalık yaratmak için el baskısı toplanmanya başlandı. 

 

Özel İçerik: heykadin.com

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişiminde ilk 5 yıl çok önemlidir. Bu dönemde eğer doğru beslenmezler ise vitamin ve mineral eksikliğinden gelişimlerinde problem yaşanabilir. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre tüm dünyada her sene 3 milyondan fazla çocuk yetersiz beslendiği için ölmektedir.

Amway’in amacı insanların daha iyi yaşam sürdürmelerine yardımcı olmaktır. Maalesef temel ihtiyaçların başında bulunan düzgün beslenmenin yeterli olmadığı bölgeler bulunmaktadır.

Dünyanın en çok satan beslenme ve destek ürünleri markası*, sağlık ve zinde yaşam sektöründe 80. Yılını dolduran Nutriway, insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesi vizyonunu hayata geçirmektedir.

El baskısı toplanıyor

Amway, çocukların yetersiz beslenmesine karşı olan savaşını tüm dünyada duyurmak üzere, Nutriway Power of 5” kampanyası dahilinde farkındalık yaratmak için el baskısı toplamaya başladı.

Toplanan bu el baskıları sanatçılar tarafından benzersiz bir kolaj haline getirilecek ve 30.006’dan fazla el baskısı toplanırsa Amway şu anki Dünya Rekorunu kırmış olacak. Bu kolaj çocukların yetersiz beslenmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayacaktır.

Amway, her el baskısı için, CARE yardım kuruluşuna (çocukların yetersiz beslenmesine karşı olan savaşımızda birlikte çalıştığımız ortağımız) 1 ABD Doları bağışlayacaktır. (maksimum 400.000 ABD Doları)

Nutriway Power of 5-2

Amway bilim adamları 15 vitamin ve mineralden oluşan, çocukların yiyeceklerine kolaylıkla eklenebilen toz gıda takviyesi olan NUTRILITE™ Little Bits™’i geliştirdi. Çocukların 6 aylıktan 5 yaşına kadar olan dönemlerinde kullanılan bu ürün daha sağlıklı bireyler yetişmesine yardımcı olur. Araştırmalar**, günde bir defa, yetersiz beslenen çocukların yiyeceğine karıştırılan NUTRILITE Little Bits’in hemoglobin ve anemi (kansızlık) seviyesinde artış sağladığını, fiziksel kondisyon, iletişim ve öğrenme dikkatinin geliştiğini göstermiştir.

CARE yardım kuruluşu yiyecek yardımı yaparak çocukların sağlıklı gelişmelerini ve bu konuda eğitilmelerini sağladığı programlara Nutrilite™ Little Bits ürününü de ekleyecek.

Peki ama amaç ne?

Little Bits 2009’dan bu yana Meksika ve Zambiya’da 3000’den fazla çocuğun sağlığının iyileşmesi için katkıda bulunmuştur. Amway ‘in Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel; “Amacımız Nutrilite Little Bits besin destek ürününü 2016’ya kadar 17 ülkede yaymak. Daha fazla çocuğun 5 yaşındaki doğumgününü yaşamasını ve hayata sağlıklı bir başlangıç yapmalarını istiyoruz” dedi.

“Nutrilite Power of 5” Kampanyasının lansmanı farkındalık yaratmak ve Little Bits’in dağıtımı için bağış toplamak adına Mayıs ayında yapıldı.

Kampanya çocukların sağlıklı beslenmesine destek olmak üzere herkesi kapsamaktadır.

“Geliştirilen Little Bits ürünü ve “Nutrilite Power of 5” kampanyası tüm dünyada yetersiz beslenen çocukların hayratlarında büyük bir etki yaratacaktır,” dedi Liz McLaughlin CARE Yardım Kuruluşu Başkan Yardımcısı. McLaughlin, “Güçlü ve sağlıklı toplumların oluşmasında destek vermek bu yolda Amway firması ve Nutriway markası çalışmaktan dolayı çok memnunuz ve “Nutriway Power of 5” kampanyasının sonuçlarından dolayı çok heyecanlıyız. Tüm dünyadaki kaynakları seferber ettiğinizde ortaya çıkan sonucun çok etkili olacağından emin olun” diyerek sözlerine devam etti.

Amway Türkiye bu yıl düzenlenen çeşitli Amway etkinliklerinde el baskısı toplayarak kampanyaya destek vermektedir.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hatice Sağlam dedi ki:

    Bu kampanyaya herkesin destek vermesi gerekiyor. Bitsin bu savaşlar artık…

Bir yorum bırak