DOĞADAKİ GENÇLİK İKSİRİ – NAR

Paylaş
 

Merhaba Sevgili Okurlarım, 

Özellikle yaş almaya başladıkça hepimiz, daha sağlıklı, genç ve dinamik kalabilmek için çaba göstermeye çalışırız. Bazen çözüm o kadar basittir ki!

Günlük tükettiğimiz yiyecekleri öylesine tüketiriz, oysa ben artık biraz daha dikkat ederek ve yediklerimizi bize neler sağlıyor diye düşünerek yemenizi naçizane öneriyorum.

Bugün ki yazımda da sizlere çokça tüketmiş olduğumuz, eskilerden kalan bir bilmece meyvesi ”çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane” nin  cevabı Nar’dan, özellikle de Nar Çekirdeği Yağı’ndan bahsetmek istiyorum.

Narın faydaları saymakla bitmiyor, bilimsel olarak da kanıtlanmış sayısız faydası vardır ve aslında neredeyse mucizevi bir  meyvedir.

Güçlü bir antioksidan olan Nar ve Nar çekirdeği yağı; Bağışıklık sistemimizi güçlendirir, yaşlanmayı geciktirir, kalp krizi riskini azaltır, östrojeni arttırdığı için menopoz sıkıntılarına iyi gelir, kandaki basıncı arttırır, sağlıklı bir cinsel yaşam sağlar, cildi tazeler, kötü kolestrolü düşürür, selülit sorunlarını giderir, daha zinde olmamızı sağlar, yaşlanmaya bağlı unutkanlığı önler, hipertansiyonu düşürür, doğum kontrol hapının yan etkilerini azaltır, ileri yaşlarda pek çok, özellikle kadınların yaşadığı kemik erimesini önler, en önemli özelliklerinden biri damar tıkanıklığını geriletme özelliği vardır, kanser hücrelerinin gelişmesini engeller, şekeri dengeler, kış hastalıklarına karşı korur, doğal nem verici özelliği ile kozmetikte de faydalanılmaktadır, cildin kaybettiği kolejeni arttırdığından kırışıklar ve cilt sarkmalarında etkilidir, saçlara güç ve canlılık verir.

Kullanacağınız nar çekirdeği yağı hapı ise; özellikle tok karına ve sabah alınması tavsiye edilmektedir. 

1 Bardak nar suyu;

10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidana sahiptir.

Bol miktarda E vitamini içeren nar çekirdeği yağı ile yapacağınız, cilt kırışıklıklarınızı gidermede  son derece etkili olacak, küçük bir tarif vermek isterim;

1 Tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı karıştırın ve bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika bekletin. Bekleme süresinden sonra ılık su ile iyice durulayın. Bu maskeden sonra ise  %100 organik nar çekirdeği yağı ile masaj yapın ve bırakın düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde kırışıklıklarınızda azalma olduğunu göreceksiniz.

Oldukça faydalı olan meyveyi pazar ve manavlardan alabileceğiniz gibi, soğuk sıkım yağını ve nar çekirdeği yağı hapını  güvenilir bir markadan eczane ve aktarlardan temin edebilirsiniz.

Not olarak; Ağızdan tüketeceğiniz Nar çekirdeği yağı hapı ve nar çekirdeğini hapı destek üründür, tedavi edici değildir. Hamileler, kan sulandırıcı ilaç kullananlar  ve alerjik bünyeliler doktora danışmadan kullanmamanız tavsiye ediyorum.

Sağlık dolu, mutlu günler dilerim.

 

Sevgilerimle,

Nalan Mettin / www.heykadin.com.tr

Doğal Yaşam Uzmanı

  • Site Yorum

Bir yorum bırak