Dilek Ufuk – GÖBEKLİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

Paylaş
 

İşte kiloları yok etmenin en kolay yolu

 

Kilolardan hemen kurtulmayı sağlayacak mucize bir yöntem yok; ancak küçük kıyafet hileleriyle daha zayıf ve şık görünmek sizin elinizde, yeter ki doğru kombinasyon yapın..

Peki kilolu bayanlar nasıl giyinmeli? Kadınlar takıntı haline getirdikleri yönlerini gizli ayrıntılarla yok edebilirler.

İşte büyük beden bayanlar için zayıf görünmenin ipuçları, şıklık ve kombin önerilerim:

KENDİNİZİ KOYU RENKLERE MAHKUM ETMEYİN

* Kilo sorununuz var diye kendinizi koyu renklere mahkum etmeyin. Kilonuzun ağırlıklı olduğu bölgede koyu rengi, canlı bir renkle kombine edin. Geniş basenleriniz varsa üst kıyafetiniz mutlaka parlak renkte olsun.

* Üst bölgesi kilolu kadınlar kayık yaka yerine (v) yakayı tercih etsin. Enine çizgili, beyaz ve iri desenli bluzlardan kaçının; boyuna çizgili kıyafatlerden yana olun. Asimetrik çizgiler de zayıf görünmede çok etkili olacaktır. dilek-ufuk-gobekli-kadinlar-nasil-giyinmeli-1

AKSESUARLARINIZA DİKKAT EDİN!

* Büyük aksesuarlar ve boyna sarılar  fularlar gözü yanıltarak vücudunuzu olduğumuzdan ince gösterir. Büyük kolyeler takarak hem modayı takip etmiş hem de zayıf görünmüş olacaksınız.

* Tercihiniz dökümlü bir etek ve şık bir şalvarsa bunu üzerinize belden oturan bir ceketle birleştirin.

* Basen bölgesi geniş kadınlar için kalçayı saran dar pantolanlardan ziyade boru paça pantolonlar; etekte ise kloş ya da dar etekler ideal.

AYAKKABI, SAÇ VE MAKYAJ TERCİHİNİZ…?

* Burnu kapalı ayakkabılar ayaklarınızı daha küçük gösterir. Dolgu topuk ise bacakları kalın gösterir. İnce topuklu ayakkabı ince ve zarif bir duruş sergiler.

* Koyu renk makyaj tıpkı kıyafette olduğu gibi suratınızı inceltir.

* Saç ne kadar kabarıksa yüzü o kadar küçük görünür. Perçemde yanlardan düz fön yüzü ince gösterirken; tepeden toplanmış atkuyruğu suratınızı sivrileştirir zayıf görünmenize yardımcı olur.

* Göbekli ve beli kalın kadınlar göbek ortasından pantolon tercih etsinler. Yüksek ya da düşük bel pantolondan kaçınsınlar.

* Sert kumaşlardan uzak durun. Yumuşak, hafif ve vücudunuzda kayan kumaşı tercih edin. Böylelikle vücudun genel hatlarını kapatın.

Unutmayın her kadın güzeldir. Yeter ki kendinize yakışanı bilin ve doğru kombinasyon yapın. Kilo asla mutlu  yaşamaya engel değildir, Buna müsaade etmeyin!

 

Sevgiyle kalın,

Dilek Ufuk / www.heykadin.com.tr

Gazeteci

tercih-tur-1

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Onur Burak dedi ki:

    Kalin kollar bacaklar gobis hatta selulitler bile bence cok hos kilolu kadinlari cok ama cok begeniyorum boyle pat diye yazinca garip geldiginin farkindayim ama bir paragrafta ne anlatabilirim degil mi eger birsans vermek isterseniz asla pisman olmayacaksiniz face te ismim Onur Burak profil resmimde saat kulesi var mail ilede aratabilirsiniz bekliyirum tsk ederim onur_burak1010@hotmail.com

Bir yorum bırak