Dilek Ufuk – BU TARZ DA BENİM…

Paylaş
 

BU TARZ DA BENİM…

 

Reytingleri dizilerle yarışan “Bu Tarz Benim” programını izledim geçenlerde. Tarzına ve giyimine güvenen yarışmacıların jüri karşısında sınavı diyebiliriz.

Biri  “Ben içeride neysem burada da öyleyim. Üzerime oynandığını düşünüyorum.” diyor.

Diğeri “Ben istediğim gibi açık giyinirim.”

Bir diğeri “karaktersiz”…

BLA BLA BLA…

Yarışma amacından çoktan sapmış. . Tansiyonu bayağı yüksek bir moda programı haline gelmiş. Öyle ki gerginlik jüri koltuğuna da sıçrıyor.

Reyting için bu gerekiyor sanırım.

“MODA” DEDİĞİNİZ NEDİR?

Moda dediğiniz nedir? Nerede, ne giyilir, en şık kadın nasıl olunur?  Bu soruların cevabı aslında çok kısa ve net!

Moda ‘kendinize yakışanı’ bilmektir.

Özel bir partiye ya da davetli olduğunuz bir düğüne sayılı günler kala bayanlar telaşa kapılır ve bir türlü ne giyeceklerine karar veremezler.

Bu gibi günlerde yapmanız gereken sadece “kendinize yakışanı” bilmek, abartılı giyim ve ağır makyajdan kaçınmak olacak.

Bu sezon daha geleneksel ve el işi kıyafetler göz önünde olacak. Gece kıyafetleri bu yıl oldukça sade. Düz renkte giyeceğiniz kıyafete uygun ışıltılı bir aksesuar ve küçük şık bir gece çantası sadeliğinize şıklık katacaktır.

Kışlık kıyafetlerimiz şekiller büyük hacimlere sahip! Renkler ise sıcak ve esnek. Kadın elbiselerinde özellikle çiçekler ve katmanlar hâkim. Bolca kullanılan pileler ve fırfırlarla rahatlığın ön plana çıktığı dökümlü gece kıyafetleri bu sezonun öne çıkanları arasında.

Moda ‘kendinize yakışanı’ bilmektir. Kilolu bayanlar olduklarından daha ince gösteren koyu renklerden yana olsunlar ve belden drapeli abiyelerden uzak dursunlar. Hareketlerinizi kısıtlayan abiyelerden ziyade eğleneceğinizi de düşünerek rahatlığınızı tercih edin.

Özel gece ve davetlerde sade ve şık tasarımlarıyla en çok beğeni toplayan isimleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum…

Napalım bu da benim tarzım…

 

Sevgiyle kalın,

Dilek Ufuk / www.heykadin.com.tr

Gazeteci

 

 

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. hülya dedi ki:

    ben modaya karşı biriyim neden?moda yakışandır bizim milletimiz bunu anlamakta zorlukmu çekiyor yoksa inatmı ediyor bilemedim…ne yaşlımız yaşına uygun nede gençlerimiz veyahuttta çocukluktan çıkmadığı halde giyinenlerimiz..bu saçma sapan program da milletimizi özetliyor bence anlayana…neymiş efendim iş görüşmesi için giydiğim kıyafet diyiyor,Allahın manyağı iş görüşmesinemi yoksa iş pişirmeyemi gidiyorsun o kıyafetle….velhasıl kelam moda yakışandır vesselam…kalemine sağlık dilek hanım güzel açıklama yaptın umarım okuyanlar nasıl giyileceğini öğrenir….

Bir yorum bırak