Cumhuriyet’in 91. yılı gururu

Paylaş
 

Cumhuriyet’in 91. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Beykoz Belediye Meydanı’nda dün düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı programları, bugün Beykoz Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen resepsiyonla sürdü. Ardından R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde buluşan Beykozlular, öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan programı ilgiyle izlediler.

Programa Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Boğaz Komutanlığı adına Kıdemli Deniz Albayı Gürsel Sağdıç, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve şube müdürleri, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

beykoz-belediyesi-cumhuriyet-1

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen program, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

29 Ekim programı çerçevesinde ilçedeki okullarda spor, kompozisyon ve şiir gibi dallarda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca dereceye giren tüm öğrenciler Beykoz Belediyesi tarafından altınla ödüllendirildi.
Programda tüm branşlarda derece alan öğrencilerin sergilediği performanslar, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

İlçenin çeşitli okullarından gelen öğrencilerin okullarını temsilen taşıdıkları bayrak, flama ve tabelalarıyla renk kattığı törenin sonunda, Paşabahçe A. Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımı da bir gösteri yaptı.

Beykozlular Cumhuriyet İçin Yağmurla Yürüdü

Cumhuriyet Bayramı gururu tüm yurtta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Beykoz’da Cumhuriyet coşkusu, ilçenin tüm siyasi partilerini, STK’larını ve 7’den 70’e tüm Beykozluları biraraya getiren ‘Beykoz Sivil İnsiyatif’ platformu tarafından Beykoz Meydanı’ndan Beykoz Belediye Meydanı’na yapılan ‘Fener Alayı Yürüyüşü’ ile taçlandı.

Toplumun farklı kesimlerinden yüzlerce insanı biraraya getiren ‘Beykoz Sivil İnsiyatif’ platformu tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü, Beykozluların tek ses ve tek yürek olduğu bir şölene dönüştü.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve diğer siyasi parti temsilcilerinin hazır bulunduğu yürüyüş ellerinde Türk Bayrakları, ‘Cumhuriyet Hepimizin’ yazılı dövizler ve Fener Alayları ile yürüyen siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı.

beykoz-cumhuriyet-yuruyusu

Beykoz Meydanı’ndan başlayan yürüyüş Beykoz Belediye Meydanı’nda son buldu. Burada toplanan Beykozlular, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz ile dün Karaman’da meydana gelen maden kazasında vefat eden madencilerimiz için saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okuyan Beykozlular, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Törende organizasyon komitesi adına söz alan TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, birlik mesajları verdiği konuşmasında, bu ülkenin ve Cumhuriyetin hepimizin iradesi ve emeğiyle daha güzel yarınlara taşınacağını ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de katılımcıların hepsini kutladığı konuşmasında, yüce milletimizi ve büyük ülkemizi bu birlik ve kenetlenme çerçevesinde çok daha kuvvetli ve kudretli bir geleceğin beklediğini vurguladı. Bu akşamki yürüyüşte gördüğü manzara karşında oldukça duygulandığını belirten Başkan Yücel Çelikbilek, değerlerine bağlı, zorluklar ve yokluklar karşısında perçinleşmiş bir gelenekten geldiğimizi, hepimizin bunların verdiği inanç ve imanla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmayı ve yükseltmeyi hedefleyen bireyler olduğumuzun altını çizdi. Konuşmasının sonunda bu ülkeyi seven her bireyin Cumhuriyetin ve vatanın yılmaz savunucusu olduğunu hatırlatan Başkan Çelikbilek, tüm Türkiye’yi ve dünyayı Beykoz’dan yükselen kardeşlik sesi ve duygusunun kuşatmasını temenni etti.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak