Çocuklara bisiklet eğitimi fırsatı

Paylaş
 

 

Küçükçekmeceli çocuklar, yaz spor okullarında bisiklet eğitimi alıyor.

Yaz spor okullarıyla pek çok öğrenciye yaz tatilini eğlenceye dönüştürme imkanı veren Küçükçekmece Belediyesi, verdiği kurslara bisiklet branşını da ekledi.

6-14 yaş arası çocuklara Çocuk Trafik Parkı’nda verilen bisiklet eğitimi, konusunda uzman Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz ve Küçükçekmece Bisikletliler Derneği üyeleri işbirliği ile teorik ve uygulamalı olarak veriliyor.

“HEM EĞLENİYORLAR, HEM ÖĞRENİYORLAR”

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Çocuk Trafik Eğitim parkında bulunan modern derslikler, anfi, bisiklet parkuru ve mevcut tüm alanlar kullanılarak eğlenceli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilen eğitim esnasında çocuklara bisiklet ile ilgili teknik bilgiler (lastik tamiri, fren ve vites ayarları vb.) de öğretiliyor. Bunun yanı sıra Çocuk Trafik Eğitim Parkı parkurunda güvenli sürüş teknikleri konusunda verilen bilgilerle çocukların bilgi ve becerileri artırılıyor.

cocuklara-bisiklet-egitimi-firsati-1

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Haftada iki gün(Salı – Perşembe) 2 saat 30 dakika (10.00- 12.30) süren eğitimlerde ; 18 bisiklet ve güvenli sürüş için gerekli kask, dizlik, dirseklik, eldiven gibi materyaller kullanılıyor. Kayıtlar, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı ve Halkalı Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilirken, eğitime devam eden öğrencilere de şort, tişört, şapka ve çanta hediye ediliyor.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak