Çocuklara ağız ve diş sağlığında önemli çağrı!

Paylaş
 

Medicana Samsun Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünden Dr. Dt. Ali Çağhan Ovalı ve Dt. F. Tuğçe Arı, Samsun Doğa Koleji öğrencilerine, ağız ve diş sağlığı konusunda seminer verdi.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Ülkemizde 1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım Diş Hekimliği günü, 22 Kasım’ı içine alan hafta ise Ağız ve Diş Sağlığı haftası olarak kutlanmaktadır. Haftanın önemi nedeniyle Medicana Samsun Hastanesi ve Sensodyne Samsun Bölge Temsilciliğinin katkılarıyla Samsun Doğa Koleji’nin davetlisi olarak;  Medicana Samsun Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünden Dr. Dt. Ali Çağhan Ovalı ve Dt. F. Tuğçe Arı  katıldı. Doğa Koleji İlköğretim bölümüne Ağız ve Diş Sağlığının Önemi konusunda bilgi veren Dt. F. Tuğçe Arı sunumunda;

Ağız ve Diş Sağlığının Önemi, Ağız hijyenini bozan faktörler, Diş çürükleri, Diş fırçalama, doğru diş fırçalama yöntemi ve diş sağlığında beslenmenin önemi konularında slayt eşliğinde bilgi verdi. Soru soran öğrencilerin soruları yanıtlandı.

medicana-doga-koleji-dis-1

Sunum sonrası Sensodyne Samsun Bölge Temsilciği tarafından öğrencilere diş macunu hediye edildi. Sensodyne Samsun Bölge Satış Temsilcisi Osman Yılmaz; “Medicana Samsun Hastanesi ve Doğa Kolejinin ağız ve diş sağlığı konusundaki bu organizasyonuna katkı veriyor olmak bizleri oldukça mutlu ediyor. Küçük kardeşlerimizin ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmeleri konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ diye belirtti.

medicana-doga-koleji-dis-2

  • Site Yorum

Bir yorum bırak