Çocuklar için trafik parkı açıldı

Paylaş
 

 

Türkiye’nin ilk engelli parkuruna sahip trafik parkı hizmete girdi.

Çocukların trafik kurallarını eğlenerek öğreneceği Küçükçekmece Belediyesi Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı. Park, Türkiye’nin ilk engelli parkuruna sahip Trafik Parkı’nın olma özelliğine de sahip.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi’nde kurulan Türkiye’nin ilk engelli parkuruna sahip Trafik Parkı’nın açılışına, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AK Parti Milletvekili Adayı gazeteci Mahmut Övür, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda çocuk ile vatandaş katıldı.

“TRAFİKTE YANLIŞLIK GÖRÜNCE 155’İ ARAYIN”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili ve milletvekili adayı Feyzullah Kıyıklık, “Bazı insanlar trafikte karşısındakinin canını hiçe sayabiliyor. Trafik kurallarını öğrenmeden önce anne ve babaların çocuklarına insan olmayı öğretmesi gerekiyor. Çocuklar mutlaka 155’i ezberleyin. Birisi trafikte yanlış bir şey yaptığı zaman 155’i arayın” dedi.

cocuklar-icin-trafik-parki-acildi-1

23 NİSAN HAFTASINDA BİR MÜJDE DAHA

23 Nisan haftasında Trafik Parkı’nı hayata geçirmekten dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Temel Karadeniz ise “İlçemizdeki çocuklarımız burada trafikle ilgili eğitim alabilecekler. Yarımburgaz’da bir bilgi evi daha açarak çocuklarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Unutmayın dünyaya daha iyi çocuklar getirirsek, daha iyi bir dünya elde etmiş oluruz” diye konuştu.

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE ARAÇLARLA GEZDİLER

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Mahmut Övür de 30 yıllık gazetecilik hayatında en çok trafik kazalarının içini acıttığına değinerek Temel Karadeniz’i tebrik etti. Kurdela kesiminin ardından trafik parkının tesislerini de gezen protokol üyeleri daha sonra çocuklarla birlikte eğitim araçlarına bindi.

Küçükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Atakent Mahallesi’nde 16 bin 540 metrekarelik parkın içerisinde kurulan trafik eğitim pistinde, Küçükçekmeceli miniklere özel eğitmenler tarafından trafik kuralları öğretilecek. Trafik parkında ayrıca, eğitim için özel araçlar, amfi tiyatro, koşu parkuru, çok amaçlı spor sahası, kamelyalar, yürüyüş alanları, farklı yaş grubu çocukların kullanabileceği 833 metrekare çocuk oyun alanı, otopark, fitness alanı ve piknik alanları bulunuyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak