Cinsellikte kilo uyarısı

Paylaş
 

 

Aşırı kilolar cinsel yaşamın kalitesini de azaltıyor. Uzmanlar uyarıyor…

Fazla kilo, cinselliği birçok açıdan etkiliyor. Özellikle bel çevresi genişliğinin ve yağ fazlalığının cinselliği sağlayan hormonlar üzerinde ciddi boyutta olumsuz etkileri mevcut. Cinsel isteği, uyarılmayı vb. gibi birçok durumu etkileyen cinsellik hormonları yağ fazlalığı durumunda azalıyor ve cinsel sorunlar başlıyor.

Cinsellikte kilo uyarısı 

Cinsellik için gereken fiziksel performansı azaltan şişmanlık, diyabet ve yüksek tansiyon gibi sorunlara da yol açıyor. Fazla kilolarından dolayı vücutlarını beğenmeyen bireyler partnerlerine bu durumu bilinçli ya da bilinçsiz olarak yansıtarak hem kendilerini hem de karşı tarafı huzursuz edip, birleşme için gereken tüm isteğin kaybolmasına veya azalmasına neden oluyor.

cinsellikte-kilo-uyarisi-2

Erkeklerde testosteron düşüklüğüne neden oluyor

Kilolu erkeklerin %85’inde testosteron düşüklüğü olarak karşımıza çıkan kilo, kilolu kadınlarda ise hem isteksizlik hem de uyarılma güçlüğü şeklinde görülüyor. Vücut ağırlığının sadece %10’ununu kaybeden şişman erkeklerin hem ‘ereksiyon’ fonksiyonlarında hem de kolesterol ve kan basıncı değerlerinde iyileşme görülüyor. Kadınlarda ise kilo kaybı yaşandıkça cinsel istekte artış görülüyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak