Cinsel danışmanlık eğitimi başlıyor

Paylaş
 

 

Üsküdar Üniversitesi’nde Cinsel danışmanlık eğitimi başlıyor

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Cinsel Tedaviler ve Cinsel Danışmanlık Sertifikalı Eğitim Programı düzenlenecek. Erkek ve kadın cinsel sorunları ve tedavileri konusunda eğitimlerin verileceği program dört gün sürecek.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, uzman doktorlar için cinsel hastalıkların tedavisi ve cinsel danışmanlık konusunda eğitim programı düzenliyor.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Cinsel Tedaviler ve Cinsel Danışmanlık Sertifikalı Eğitim Programı düzenlenecek. 32 saatlik eğitim programı, 14 -15 Şubat 2015 (Cumartesi-Pazar) ve 21-22 Şubat 2015 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde gerçekleştirilecek.

cinsel-danismanlik-egitimi-basliyor-uskudar-universitesi-1

Programa kimler katılabilir?

Programa psikiyatri uzmanları ve asistanları, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ve asistanları, üroloji uzmanları ve asistanları, aile hekimi uzmanları ve asistanları ile aile hekimleri ve pratisyen hekimler katılabilecek.

Program kapsamında “Cinsellik Kavramı ve Cinselliğin Konuşulması”, “Çocukluk, Ergenlik Çağı ve Cinsel Yaşam”, “Cinsel Etik ve Yasalar”, “Cinsel İnanışlar, Değerler ve Cinsel Mitler”, “Cinsel İşlevin Fizyolojisi ve Cinsel Anatomi”, “Cinsel İşlevler ve Cinsel İşlev Bozuklukları (CİB)”, “CİB’de Sınıflama ve Terminolojide Kullanılan Temel Ölçekler”, “Cinselligin Psikolojisi”, “CİB’in Psikolojik ve Organik Nedenleri”, “Cinsel Öykü Alma”, “CİB’de Ayırıcı Tanı ve Süreci”, “CİB’i Değerlendirmede Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler”, “CİB ve Disiplinler Arası İlişkiler”, “Cinsel Terapi”, “Cinsel Danışmanlık ve Rehberlik”, “Cinsel Terapi Kuramları”, “Cinsel Terapide Kullanılan Ev Ödevleri”, “Danışan–Cinsel Terapist Görüşmesi ve İletişimi”, “CİB’ de İlaç Tedavileri”, “Vaka Sunumları ve Analizi” başlıklı eğitimler verilecek.

10 adımda vajinismusun tedavisi anlatılacak

Ayrıca “Erkek Cinsel Sorunları ve Tedavileri”, “Erkek Cinselliği”, “Erkeklerde Görülen CİB”, “Sertleşme Sorunları”, “Penis Boyu Sorunları”, “Cinsel İsteksizlik”, “Satiriazis (Hiperseksüalite)”, “Erken Boşalma”, “10 Adımda Erken Boşalmanın Tedavisi”, “Erkeklerde Boşalma ve Orgazm Bozuklukları”, “Vaka Sunumları ve Analizi”, “Kadın Cinsel Sorunları ve Tedavileri”, “Kadın Cinselliği”, “Kadınlarda Görülen CİB”, “Boşalma ve Orgazm Sorunları”, “Cinsel İsteksizlik”, “Nemfomani (Hiperseksüalite)”, “Cinsel Tiksinti Bozukluğu”, “Cinsel Uyarılma Sorunları”, “Vajinismus”, “10 Adımda Vajinismusun Tedavisi”, “Jinekologlar İçin Vajinismus Tedavisi”, “Disparoni” ve “Vaka Sunumları ve Analizi” başlıklı eğitimler verilecek.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak