Bu ilçede ev fiyatları tavan yaptı

Paylaş
 

Metrekare fiyatının 3 yıl içinde 3 bin liradan 8 bin liraya yükseldiği bölgedeki mülk sahipleri kentsel dönüşüm gecikince satış için farklı bir yol buldu.

Hak sahipleri nakitte sıkıştığında ihtiyaç oranında metrekarelik satışlara imza atıyor.

 

İstanbul’un kentsel dönüşüm bölgesi olarak adını duyuran ancak çeşitli olumsuzluklar sebebiyle bir türlü yapıların yükselemediği Fikirtepe’de nakde sıkışan mülk sahipleri, 3 sene de fiyatlarını ikiye katlayarak prim yapan semtte 2 metrekareden başlayan büyüklükteki haklarını yatırımcılara satmaya başladılar.

Semtte yoğun faaliyetleri bulunan Fikirtepe Dumlupınar Eğitim ve Merdivenköy Mahalleleri Derneği (FİDEM) Başkanı Ercüment Oruç, metrekaresi 7 bin liradan kendi hakkının 2 metrekaresini satan yer sahipleri 14 bin liralık gelir elde ederken bunu alan yatırımcılar için de bir fırsatın ortaya çıktığını belitti.

Başkan Ercüment Oruç, ”Tamamen yasal bir şekilde bu tür alım satımların sayısı bölgede önemli yer tutmaya başladı. Satın alan hemen tapuda işlemini yaptırıp dairenin ortağı olabiliyor” dedi. Oruç’un verdiği bilgiye göre küçük metrekarelerden alım yapan söz konusu yatırımcılar, ada da yapım işi başlayana kadar aldıkları küçük metrekareleri ellerinde tutabilirse inşaat hakkının iki katını alabilecek.

 

www.fikirtepeemlak.com
Etiketler:
Fikirtepe
  • Site Yorum

Bir yorum bırak