BİR ÇİÇEKLE KONUŞTUNUZ MU?

Paylaş
 

Hz. Adem ve Hz. Havva ile başlayan insanlık, büyük hayatın ön önemli başlangıcı. Sevgi zerrecikleri ta o zaman ekildi insanoğlunun yüreğine. Ve asırlar geçti. Her gün yeni bir misafirini aldı kucağına koca dünya. Her gün yeni bir ağlama sesiyle hayata merhaba diyenlere “hoşgeldin” dedi. Hoşgeldin sevgi, hoşgeldin aşk.

Sevgi ne midir? Kimine göre annesinin tatlı bir dokunuşuyla “canım oğlum benim” deyip sizi bağrına basması, kimine göre yağmurda ıslanan mor bir menekşenin üzerindeki su zerreciğine dokunmak, kimine göre ise yiyecek sadece ekmeği olan bir ailenin, “olsun be, aç değiliz hamdolsun” diyerek birbirlerine sarılmalarıdır.

İnsan sevince her şeye farklı bakıyor değil mi? Hayatı başka bir çerçevenin içinden görüyor. Ve o çerçevede kendine öyle bir dünya kuruyor ki, ulaşılması güç gibi gözüken uçsuz bucaksız hayallere bir bir ulaşıyor.

Siz hiç bir çiçekle konuştunuz mu? İçinizi döktünüz mü? Onunla ağladınız mı? Tüm benliğinizle ona sarıldınız mı? Gözyaşlarınızla toprağını suladınız mı? Sevginizi ektiniz mi?

Şöyle düşünelim; İnsanoğlunun sevgiyle tanışması daha ana rahmine düşmesiyle başlıyor. Ve yavaş yavaş çırpınıyor, büyüyor, olgunlaşıyor. Bu sevginin sıcaklığı her gün daha bir başka hissedilmeye başlanıyor. Bu durum anne ve çocuğu arasında zamanla büyük bir bağ ile sevgi kütlesine dönüşüyor. Ve uzun bir yolculuğun ardından hayat bir yavruyu daha kollarına alıyor. Minik yürek ağlayarak da olsa sevmeyi zamanla öğrenip büyüyor.

Her şey sevmekle, sevebilmekle başlıyorsa, o halde hayatımızdaki tüm kötü duyguları bir kenara bırakalım. Hırs, kavga, çekememezlik, dedikodu, kibir, cimrilik ve sayamadığımız ne kötülük varsa hayatımızdan silip atalım.

Göreceğiz ki hayat sevmeye de sevilmeye de ve bu sevgiyi hissetmeye de değiyor.

Sevgisiz hiç bir an yaşanmasın.

Sevgi elimizi hiç bırakmasın.

Sevgi içimizde yeşeren her daim bir filiz olsun.

Büyütebilmek umuduyla.

 

Severek Ölelim

 

Hamit ETEEVRANS 

Yayın Yönetmeni

 

www.heykadin.com.tr

www.hamiteteevrans.com

facebook.com/HamitEteevrans

twitter.com/HamitEteevrans

  • Site Yorum

Bir yorum bırak