Bedriye Hülya – NEDEN TÜRK KADINI…

Bedriye Hülya
Paylaş
 

CANIM ÜLKEMİN GÖZÜ PEK, GÜÇLÜ KADINLARI 

Türkiye’nin kadınlarına özel spor ve yaşam merkezi olan b-fit’in kurucusu olarak www.heykadin.com‘da her hafta sizlere sohbet etmeye geldim. Bu sohbet kaçamaklarımızda kadına, kadının sağlığına, spora ve yaşama dair fikirlerimi ve araştırmaları sizlerle paylaşacağım.

Eğer kim bu kadın diyorsanız, kısaca kendimde bahsedeyim.

İzmir Amerikan Kız Lisesi’nden sonra eğitimime 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam ettim. Okul hayatım boyunca tüm hızıyla başlayan iş hayatımı evlendikten sonra da devam ettirdim. Restoran, otel, tekstil gibi pek çok sektörde çalıştım, iş kurdum ve işletmecilik yaptım. Ardından kazandığım parayla, ABD’ye gidip psikoloji konusunda eğitim aldım. Üniversitelerde dersler verdim ve sanırım en çok sevdiğim işlerin başında bu geliyor. Hem öğrenmeyi hem de öğrendiğimi paylaşmayı çok seviyorum.

Amerika’da yaşarken katıldığım bir spor sistemi ile günde sadece 30 dakika ayırarak 2 beden inceldim. En önemlisi de hep kaçtığım spor salonlarının aslında bu kadar büyük ve korkutucu olmak zorunda olmadığını anladım. Sonrasında aklıma şöyle bir soru geldi; neden Türk kadını da bu sistemin sadece kendilerine göre tasarlanmış hali ile sağlıklarına kavuşmasınlar. Bu fikrin ardından 2 yıl boyunca detaylı bir araştırma sürecimiz başladı.

Türkiye’ye döndüğümde 6 kadın arkadaş olarak b-fit’i kurduk ve kadınlardan gördüğümüz yoğun ilgiyle kısa sürede Türkiye geneline yayıldık. Hikayemiz böyle başladı.

Hikayenin devamı merak edenlerle, kişisel ve profesyonel deneyimlerimi dinlemek isteyenlerle her hafta burada görüşmek üzere…
Sevgilerimle

Bedriye HÜLYA – www.heykadin.com 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak