BAŞARAMAMA DUYGUSU

Paylaş
 

Kırılıyoruz, kırıyorlar…  

Bir sonraki adımda geri döneceğimiz son anı izlemekten keyif alıyorlar. Umuyorlar ki her insan tutksaklığında kaybolacak. Tutsaklık, insanın kendini hapsetmesi ve her şeyi bir eliyle itmesi değil midir ki?

Neden göz göre göre bizi izlemelerine izin veriyoruz ki? Umudumuzu kaybettiğimizi izlemeleri nasıl keyifli olmalı onlar için. Başarısızlığınıza sevinenlerin olduğu dünyada, başaramama duygulusu neden insanı göz göre göre içine hapseder ki? Ne olursa olsun tükenmemek, tüketmemek gerek. Bunun için kalem olmak gerekmez mi; nasılsa herkes silgi olabilmeyi beceremiyor mu ki?

Herkes en çok kalemini sevmeli. Yazmak, anlatmak ve kaybolmak gibi bir şey bu. Yazınca unutuluyor, bitiyor sansanız da aslında her şeyi daha net seçebilme fırsatı sunuyor size.

Tüketilmiş duygulara inatla ben buradayım deyip, okkalı cümleler kurarak cevap verebiliyorsun; meydan okuyabiliyorsun bir sonraki cümlelerinle. Hesap sorarak, ‘neden’ diye korkusuzca sorabiliyorsun. Yazınca içindeki kötü duyguları da tüketiyorsun. Yazdıkça iyiliğe daha çok yer açıveriyorsun. Umut dolu cümlelerini, bir bir temizlediğin o yüreğe dolduruyorsun. Emek vererek doldurduğun o yürek nasıl olur da kirletilebilir ki?

Unutmamak gerekir ki her şeye inat sadece bir gülümsemelik de olsa yer açabilmeli insan yüreğinde. Doldurabilmeli; sevgi tohumlarını bir bir ekebilmeli. İçinde büyütmeli ve yarınını umutla bekleyip, doğuşunu izlemeli. Hem, hep tüketmek yok ki hayatta. Evet, belki çok büyük kötülükler var, kötü düşünceli insanlar var etrafımızda ama tüm bu kötülüklerin üstesinden korkmadan ileriyle baktığımız yarınlarımızı düşünerek yürümeliyiz.

Yılmamalıyız, her zaman umutla vedalaştığımız bir dünümüz olmalı.

Vedalaşırken de ‘olsun be’ deyip, gülümseyerek ayrılabilmeliyiz. Tüketirken bile gülümseyerek tüketmeli ve her bir tükenmişliğin, sevgi tohumlarıyla yeniden dirileceğini de aklımızın bir kenarından hiç çıkarmamalıyız. Çünkü her bir tükeniş aslında yeniden doğuştur.

Bunun için içimizdeki güneş hiç sönmesin.

 

Severek Ölelim

 

Hamit ETEEVRANS 

Yayın Yönetmeni

 

www.heykadin.com.tr

www.hamiteteevrans.com

facebook.com/HamitEteevrans

twitter.com/HamitEteevrans

  • Site Yorum

Bir yorum bırak