Barış Manço unutulmadı

Paylaş
 

Üsküdarlı çocuklar Barış Manço’nun kabrini ziyaret etti. Barış Manço unutulmadı

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından Barış Manço‘nun Kanlıca‘daki mezarı başında düzenlenen anma törenine Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri‘nde öğrenim gören yaklaşık 100 öğrenci katıldı.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören Üsküdar’lı gençler ünlü sanatçı Barış Manço’yu ölümünün 17’nci yıl dönümün de mezar başında dualarla andı.

1 Şubat 1999 yılında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Barış Manço, ölümünün 16’ncı yıl dönümünde Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören çocuklar tarafından mezarı başında dualarla anıldı. Soğuk havaya aldırmadan Manço’nun Kanlıca’da bulunan mezarı başına gelen çocuklar, ‘Barış Abi’leri için dua etti.

baris-manco-unutulmadi-uskudar-belediyesi-2

Barış Manço’yu mezarı başında anmaktan mutlu olduklarını dile getiren Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz, “Bilgi evlerimizde eğitim gören genç yavrularımız ile beraber ülkemizin yetiştirdiği önemli isimlerden birisi olan ‘Barış Ağabey, Uzun Saçlı Dev Adam, Barış Çelebi’ lakapları, ünvanları verilen ve devlet sanatçımız olan değerli Barış Manço’yu mezarı başında rahmetle minnetle ve şükranla anıyoruz. Onu hem bizim hem de bugünün çocuklarına söylediği sözleriyle şarkılarıyla besteleriyle hala yaşadığını ifade etmek için buradayız. Ülkemizin gençlerine fikirler ve düşünceler veren yol gösteren değerli bir sanatçımız biz onu unutmadık” diye konuştu.

baris-manco-unutulmadi-uskudar-belediyesi-1

BİLGİ EVLERİ ÇOCUKLARI MANÇO’NUN MEZARI BAŞINDA

Barış Manço’nun vefatından çok sonra doğan ve yaşları 12-13 arasında değişen Üsküdarlı miniklerden Melih Ekrem Say, Manço’nun mezarı başında Yasin-i Şerif okudu. “Uzun saçlı dev adamı her zaman anıyorum ve onun şarkılarını söylüyorum. Bugünde onun kabrine gelmek nasip oldu ben de Yasin-i Şerif okudum. İnşallah Allah kabul eder” diyerek Manço’yu, “Ünlü ve aynı zamanda geleceğimizi bir adım daha ilerleten insan” diyerek tanımladı.

Törene katılan çocuklardan Hayrunnisa Demirel ve Kübra Şahbaz ise Barış Manço’yu sevdiklerini ve hala şarkılarını dinlediklerini belirttiler. Anma Barış Manço’nu kabri başında okunan dualarla sona erdi.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak