Ayça Akın – İŞTE FARK YARATAN MUTLULUK

Paylaş
 

 

KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLERİ ARIYORUZ!

Herkeste bir mutsuzluk, herkeste bir yakınma durumu almış başını gidiyor. Kimi dinlesen “toplum çok bozuldu azizim, değerler kayboldu, insanlık bitti” cümlelerini sakız etmiş durumda ağzına. Aslında mutluluk denilen şey çok basitken onu ulaşılmaz yerlere koyup sonra da onu arayan yine bizleriz. Bir şeyler olduğunda mutlu olacağımıza inandırmışız kendimizi , bir şeyler yaptığımızda mutlu olacağımız ise hiç öğretilmemiş.

Evim olsa mutlu olurum…

Okul biterse mutlu olurum…

Arabam  olsa mutlu olurum…

O çantayı alırsam mutlu olurum…

Sevgilim olursa mutlu olurum…

Evlenirsem mutlu olurum…

İşim olursa mutlu olurum….

Hesabımda  şu kadar para olsa mutlu olurum….

Ben de bunlar olduğunda inanın çok mutlu olurum ama diğer yandan mutlu olmayı beklemişte olurum.  Mutluluk oyunları oynuyor bir çoğumuz  Mutluluk oyunlarımızı oynarken yitirdik bir çok değerimizi.  Mutluluğu bir takım şeylere giydirip beklemeyi seçti çoğumuz. Kendi eliyle uzaklara koyduğu mutluluğun gelmesini bekledi, ona gitmek aklına hiç gelmedi ya da geldi ama gitmemeyi seçti.

Kaybolduğundan yakındığımız değerler  bireysel bencilliğimizden kayboldu.

Alırken hiç düşünmedik ama verirken kırk bin defa düşündük.

“Önce o yapsın, sonra ben yaparım” dedik, bekledik, hiç gitmedik.

Ve en acısı da “bana dokunmayan yılan bin yaşasın”ı beynimizin her hücresine kazıdık sonra suçu başkalarına atıp o cümleyi sakız ettik; 

”değerler kayboldu azizim, insanlar çok bozuldu”

Hala bir yerlerde “değerleri” yaşatan birileri var ve mutluluk sanıldığı kadar uzakta da değil. Bir insanın hayatına dokunmak, hayatında fark yaratmak mutlulukların en güzeli, en kutsalı, en kalıcısı ve en doyumlusudur.

İşte size, kaybolan o değerleri yeniden bulmak ve mutluluğu yakalamak için eşsiz bir fırsat.

BEDD – Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, bir engellinin hayatına dokunup, yüzündeki tebessümün ve yaşamında ki farkın parçası olmak isteyenleri bir araya getiriyor, BEDD – Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği gönüllülerini arıyor.  BEDD‘ in bir çok farklı projesinde gönüllü olarak yer almak isteyen gönüllüler, 24 Ocak günü BEDD genel merkezde buluşuyor, kaybolan değerlere yeniden hayat vermek için hayatı birlikte paylaşarak mutluluğa adım atıyor.

Hadi, 24 ocak Cumartesi günü saat 14:00’ da kaybolan değerlerimizle yeniden buluşmaya, mutluluğun gelmesini beklemeden ona koşmaya…

 

Sevgilerimle

Ayça Akın / www.heykadin.com.tr

Danışman – Yazar

www.aycaakin.com

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak