AMERİKA’DAN DÜNYAYA ÖRNEK ANNE KARARI

Paylaş
 

Amerika’da son haftalarda çok önemli bir konu tartışılıyor. Özellikle hayvan hakları örgütleri ayağa kalkmış durumda… Ohio eyaletinde 4 yaşındaki çocuk hayvanat bahçesinde goril kafesine düştü. Çocuğu sürükleyen goril vurularak öldürülüp çocuk kurtarıldı.

Hayvan hakları örgütleri goril vurulmaması gerektiğini çocuğu başka yolla kurtarmak gerektiğini savundular. Bütün bu olayda en büyük suçlu olarak anneyi işaret ettiler:

“Eğer anne çocuğuna sahip çıksaydı bütün bunlar yaşanmayacaktı” dediler.

Olay mahkemeye taşındı ve mahkeme annenin suçsuzluğuna kanaat getirdi. Mahkemenin kararın gerekçesi olarak söyledikleri ise oldukça manidar ve mantıklıydı.

Mahkeme üç çocuğu olan annenin 4 yaşındaki çocuğu fark etmeden gidebileceğini çünkü o yaştaki çocukların çok hızlı olduğunu belirtti. Ayrıca anneyi suçlayanların ise hayatlarında hiç çocuk büyütmediklerinin anlaşıldığının altını çizdi.

Bizim medya sanırım gorilin öldürülmesini haberini yaptı ama mahkeme kararını tam vermedi. Çünkü bir yerde sonucu görmedim.

Mahkeme başkanın dediği gibi her şey anlık oluyor. O kadar hızlı ki bir dakika içinde bir salıncakta bir kaydırakta! Parklarda özellikle ebeveynlerin gözlerin dört açması gerekiyor.

ANNELERİ RAHAT BIRAKIN!

Diğer taraftan anne olmayanların ya da aynı olayları yaşamayan annelerin diğerlerini yadırgayan ya da kendince tavsiye sunan sözlerinden sıkıldım. Herkes kendi bildiği kadar iyi annedir. Ya da yaşadıklarından bebeğinin yapısına göre çözüm üretmektedir. Dünyanın matematiği kuvvetli olan ve fizik kurallarını alt eden tek varlığı annedir.

Siz her dakikayı hesaplayarak uykudan uyanan bebeğinizin yapacağı yaramazlığı gözüne bakıp nasıl çözümlersiniz?

Ya da hiçbir dereceye ihtiyaç duymadan bebeğinizin ağzına yakmayacak şekilde sütü her defasında aynı sıcaklıkta nasıl hazırlayabilirsiniz?

Ve size birçok madde sayarım bu alanda… İşte süper anneler böyle olurken bırakın anneler bildiği gibi yapsın….

 

Sevgilerimle

Naime Bekmezci / www.heykadin.com

Gazeteci

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak