8 Mart’ta kadınlara çifte kutlama

Paylaş
 

 

Medicana Bahçelievler ve Medicana Samsun Hastaneleri’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, farklı etkinliklerle kutlandı.

Medicana Bahçelievler Hastanesi ve Bahçelievler Kent Konseyi Kadın Meclisi İşbirliğiyle Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınlar, Nurettin Topçu Kültür Merkezinde sağlık semineri ve Türk Sanat Müziği konserinde bir araya geldi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Öztürk, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Leyla Ercan ve Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Mehmet Kartal tarafından verilen ‘Sağlıklı Kadın Her Yaşta Güzeldir’ semineri yoğun ilgi gördü. Opera sanatçısı Ahmet Tuzlu’nun verdiği Türk Sanat Müziği konseri ve dans gösterisi beğeniyle izlendi.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-3

Özel Medicana Bahçelievler Hastanesi ve Bahçelievler Kent Konseyi kadın meclisi işbirliği ile gerçekleşen Türk Sanat Müziği Konserine Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Kadın Meclisi üyeleri, Medicana Bahçelievler Hastanesi yöneticileri, doktorları ve bir çok dernek temsilcileri katıldı. Kanal 24 sağlık programı yapımcı ve sunucusu Meral Karadağ’ın sunumuyla gerçekleşen program, protokol konuşmalarının ardından Medicana Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Öztürk, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Leyla Ercan ve Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Mehmet Kartal tarafından  verilen ‘Sağlıklı Kadın Her Yaşta Güzeldir’ semineri  sunumu ve opera sanatçısı Ahmet Tuzlu’nun konseriyle devam etti.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-4

Medicana Bahçelievler Hastanesi ve Bahçelievler Belediyesi Kadın Meclisi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, kadınlar gününün önemine farkındalık yaratmak adına kadına yönelik gerçekleştirdikleri bir dizi sosyal sorumluluk projesinin önemine dikkat çekti.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Cemal Çaparuşağı  “8 Mart dünya kadınlar günü önemsediğimiz bir gün fakat kadınlarımızın değerini 1 güne sığdırmamız mümkün değil. Kadın demek Anne demek. Bu kadar önemli bir konuyu her gün dile getirsek bile tarifi imkansız. Biz kurum olarak kadına verdiğimiz önemi yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projeleriyle destekliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinlik ve seminer programıyla kadınlarımızın sağlığını önemsiyoruz” dedi.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-2

3 HEKİM VE 3 KELİME: SAĞLIKLI KADIN GÜZELDİR

Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Mehmet Kartal : Kendine Bakan Kadın Her Yaşta Güzeldir

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op Dr. Leyla Ercan: Ergenlikten Menepoza Sağlığını Önemseyen Kadın Her Yaşta Güzeldir.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Fatmagül Öztürk: Sağlıklı Beslenen Her Kadın Her Yaşta Güzeldir.

Konuşmalar ve seminer sonrası sahnede yerini alan dans gösterisi ve Türk Sanat Müziği konseri beğeniyle izlendi.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-1

MEDICANA SAMSUN’DA ÖZEL ETKİNLİK 

Medicana Samsun Hastanesi tarafından Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında hafta başından itibaren bir dizi etkinlik ve farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Ressam Rukiye Yüceloğlu’nun sadece kadın figürü taşıyan   eserlerinden oluşan ‘’Kadın ve Renk ‘’ konulu yağlıboya resim sergisi Medicana Hastanesi Lobisinde açıldı. Hastane içinden ve dışından ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği sergi, 13 Mart ‘a kadar görülebilecek.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-samsun-2

Medicana Samsun Hastanesi Kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde ; Medicana ile Sağlık Radyo Programının bu haftaki  konuğu Medicana Samsun Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hatice Yağmurkaya Balkay, genel kadın sağlığı konusunda faydalı bilgiler aktardı.

Medicana Samsun Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanları Demet Sayar ve Zehra Uğur Piazza AVM ‘de sağlıklı beslenme    söyleşisi ve beden kitle indeksi ölçümü gerçekleştirdiler.

8-martta-kadinlara-cifte-kutlama-medicana-samsun-1

Medicana Samsun Hastanesi ve Haber Radyo işbirliği ile 8 Mart Kadınlar Gününde Kadınlar Günü Özel Programı gerçekleştirildi. SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, Ressam Rukiye Yüceloğlu’ nun konuk olarak katıldığı programda Emre Tural ve ekibi şarkılarıyla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak