5-6 MAYIS HIDIRELLEZ VE YENİ AY ZAMANI

Paylaş
 

Hıdırellez 5 Mayıs gece başlıyor ve 6 Mayıs ikindiye kadar devam ediyor.

Bu gece Hızır ile İlyas peygamberin buluşması olarak bilinen gündür.

6 Mayıs ise 22.30 civarı Yeni ay zamanı…

Hızır ile İlyas isimlerinin birleşmesi Hıdırellez olarak bilinir. Bu özel günde 6 Mayıs günü bayram gibi doğada kutlamalar yapılır aynı zamanda kış mevsiminin bitip, yaz günlerinin başladığını da gösterir. Anadolu’nun pek çok yerinde duaların ve niyetlerin gerçekleşmesi için çok çeşitli ritüeller yapılır. Sadaka verilir, oruç tutulur, dilekler geceden gül ağacının altına asılır ve gün doğmadan yapılan ritüeller toplanır akan suya dualar edilerek bırakılır.

Doğanın uyanmasının ilk günü kabul edilen Hıdırellezi Katolikler St. Georges Günü, Ortodokslar Aya Yorgi günü olarak kutlamaktadır. Böylece bahar bayramı pek çok yerde kutlanarak evrensel bir nitelik taşımaktadır.

Niyetlerimiz ilahi akışın göstergesidir, çünkü bizler akışın parçalarıyız ve niyetlerimiz kendi içlerinde gerçekleşmelerini sağlayan dinamikleri bulundururlar. Tek ihtiyacımız olan niyetin açık olması. Eğer egoyu ortadan kaldırırsak, niyetler kendilerini gerçekleştirir. Niyetlerimiz, amaçlanan sonucu gerçekleştirmek için gereken elementleri ve güçleri, olayları ve ilişkileri domino taşları gibi etkiler.

Detaylarla ilgilenmemiz gerekmez ve de çok fazla çabalamak ters etki yapabilir. Muhteşem yaratıcının sizin için evrenin frekansını senkronize etmesine izin verin. Yer çekimi gibi niyet de doğada var olan bir niteliktir ve daha güçlüdür. Kimsenin yer çekiminin oluşması için bir şeyler yapması gerekmez. İşte bunun gibi niyet de aynı şekilde çalışır.

Niyetin gücünü açığa çıkarmak için gereken tek hazırlık bilinçli zekâ alanıyla bağlantı kurmaktır. Ve bu bağlantı birçok yolla oluşturulabilir, en iyi yolu meditasyondur. Bir insan belirli bir bilinç seviyesine ulaştığında, niyetlendiği şey her ne ise olmaya başlar. Niyeti tam ve saf olan insanlar bilinçli zekâ alanıyla o kadar güçlü bir bağlantı kurarlar ki, niyet ettikleri her şey gerçekleşir evrenin tüm düzeni onun etrafında düzenlenir.

Bu kişilerin her niyetlerinin gerçekleştiğini söyeleyemeyiz elbette; gerçekte, bilinçli zekâ alanıyla bağlantıda olan insanlar evrenin niyetlerini benimserler. Niyetleri gerçekleşir, çünkü sonsuz güzellikleri barındıran kozmik akıl kendi arzularını tatmin etmek için onları kullanır ve onlar niyetleri olmasa da isyan etmezler. Hakkımda hayırlısı buymuş diyerek teslimiyet içinde yaşarlar.

Bizler niyetleri uygulamak için fırsat yaratmalıyız. Herkesin dağın tepesine çıkıp ruhani gelişim yaşaması günümüzde pek de mümkün değildir. Fırsatları siz yaratmalısınız. Trafikte sıkıştığınızda, evinizde sakin kaldığınız bir zaman veya ofiste önemli bir telefon görüşmesi beklerken serbest anlar yaşama olasılığınız daha yüksektir. Farkındalıkla ve ruha dayalı niyeti uygulamak için bu anlar birer fırsattır.

Niyet etmek dikkat ve objektif olmayı gerektirir. Dikkatlice niyeti yarattıktan sonra sonuçtan bağımsız olmanız ve ilahi planın detaylarla ilgilenmesine izin vermeniz önemlidir. Eğer buna izin vermezseniz ego devreye girer ve işlemi bozar. Niyetiniz fark edilmediğinde de işte gene olmadı der hayal kırıklığına uğrarsınız. Kendinize verdiğiniz önem tehdit altına girebilir veya kendinize acımaya başlayabilirsiniz. Bu da değersizlik, güvensizlik ve hak etmiyorum duygularını tetikleyebilir. Niyeti engelleyecek tek şey egomuzun bencilliğidir.

Tüm niyetlerinizin gerçekleşmesini sağlamanın en iyi yolu niyetlerinizi saf sevgiyle aynı hizaya getirmektir ve saf sevginin niyetiyle sizin niyetiniz arasında ahenk oluşturmaktır. Bu ahenk hissedildiğinde uyumun hayatınızda çok daha büyük bir rol oynadığını göreceksiniz. Bu ahengi oluşturmanın en iyi yolu şükür tavrı geliştirmektir.

Yeni ay ise Boğa burcunda 6 Mayıs 22.30 civarı gerçekleşiyor. Bu Hıdırellez ise bize Yeni ay zamanıyla birlikte geliyor. Yeni ay zamanının enerjisiyle yapılan bu ritüeller niyetlerimizi daha da çok güçlendirir. O nedenle dileklerimiz için güzel bir zaman. Boğa burcunun elementi olan toprak burcunda Yeni ay gerçekleşiyor , hem de baharın kendisini yoğun olarak hissettirdiği bu dönemde maddi, manevi güven, değerlilik, toprağa bağlı işlerde, kişisel gelişim, güzellik ile ilgili konularda bu yeni ay yeniliklerle bizlerin yanında. Kendimizi keyifli ve neşeli hissedeceğimiz zamanlar retrolara rağmen başlıyor ancak kendinizi rehavette hissedebilirsiniz buna rağmen ertelemeye meyilli olduğunuz işlerin üzerine giderseniz bu zamanın enerjileri sizi daha çok destekliyor olacak. Emeklerinizin meyvesini toplayabilirsiniz.

Şimdi size 5 Mayıs gecesi yapmanız için Hıdırellez ritüeli tarifi veriyorum, uygulayabilirsiniz.

Akşam bir kagıda bu yıl içinde olmasını seçtiğiniz dileklerinizi yazıp bir gül ağacının yaprağına asın. Gül yoksa bir saksıda gül alıp onun dalına da kağıdınızı asabilirsiniz. Ev istiyorsan kibrit çöpüyle veya taşla gülün altına akşamdan ev veya araba vb. ne istiyorsanız toprağa yapın. Bozuk paraları bereket için toprağa koyun. Ertesi gün karınca toprağı da alıp (toprağı karıncanın yuvasını bozmadan alın elbette). 41 kere bildiğiniz bir duayı toprağın üzerine okuyun. Bozuk parayla, karınca toprağını bir strece sararak cüzdanınızda taşıyınız. koyduğunuz bozuk paradan yakınlarınıza da verin onlarda cüzdanında bereket için taşısın. Dileklerinizi yazdığınız kağıdı ertesi sabah gün aydınlanmadan akan bir suya bırakın deniz veya akarsu olabilir eğer bulunduğunuz yerde akarsu, deniz yoksa ertesi hıdırelleze kadar kağıdı bir yerde saklayın. Önümüzdeki sene okuyun bakalım hangileri olmuş 🙂 Bunların hepsi bir ritüel ve toplu enerjilerin birlikteliği ile yapıldığı için enerjileri güçlü. Önemli olan bu uygulamaları yaparken sizin saf niyetinizdir. Allah tüm muratlarınızı hayırlısıyla sizin ve bütünün hayrına olacak şekilde kabul etsin.

Hayatınızdaki her şeyi saf niyetle ve şükürle kabul edin. Sonsuz varoluştaki yeriniz için ve hepimizin paylaştığı ortak kaderi ilerletme fırsatı için şükredin, teşekkür edin.

Saf niyeti oluşturabilmek için ise duygusal yüklerinizin gitmesine olanak sağlamalısınız. Bunu da siz yapacaksınız. Duygularınızı dönüştürün ve özgürleştirin. Eğer kendiniz başaramıyorsanız, profesyonel destek alarak da yüklerinizden özgürleşebilirsiniz ve yapabilirsiniz.

 

Sevgiyle kalın.

Sevgi Şahin / ww.heykadin.com.tr

Enerji Akademisi

www.enerjiakademisi.com

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak