Kanlıca Yoğurt Festivali başlıyor

Paylaş
 

 

Tarihi Kanlıca Yoğurdu bu festivalle tatlanıyor.

Tarihi Kanlıca yoğurdu bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’yle tatlanacak. Ödüllü ve renkli yarışmalara ev sahipliği yapacak festivalde Suzan Kardeş neşeli ezgileriyle sahne alacak.
Beykoz Belediyesi lezzetiyle meşhur Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtımı için renkli ve eğlenceli yarışmaların yer aldığı 1. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’ni düzenleniyor.

1-Beykoz-Kanlica-Yogurt-Festivali-basliyor-3

Ev hanımlarının katılımıyla ‘En İyi Yoğurt Yarışması’nın da yer aldığı festivalde, çocuklar ise yoğurt içinde altın bulmak için kıyasıya yarışacak. Ayrıca programda, Kanlıca Yoğurdu ustaları iyi yoğurt yapmanın püf noktalarını anlatarak, doğal ve kaliteli yoğurda dikkat çekecek.

Suzan Kardeş’in Balkan ezgileriyle neşe katacağı festivalde, Kardeş Payı Dizisi oyuncuları da katılarak yoğurt türküsü söyleyecek. Nasrettin Hoca etkinlikte bu kez Boğaz’a dostluk ve barış mayası çalacak. Etkinlikte 2 ton yoğurt ücretsiz olarak ikram edilecek.

Print

Festivale ulaşım için Emirgan İskelesi’nden Kanlıca İskelesi’ne gün boyu teknelerle ücretsiz yolcu taşınacak.
Beykoz’un marka lezzetleri arasında yer alan Kanlıca Yoğurdu’nu düzenledikleri festivalle daha geniş kitlelere duyurmak istediklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir kentin markalarıyla büyüyeceğini belirterek, “Kanlıca Yoğurdu’nun kökeni yüzyıllar öncesine dayanıyor. Bu değerimizi korumak, daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak için dopdolu bir festival hazırladık. Bunu geleneksel hale getirmek hedefindeyiz” diyerek, tüm yoğurt severleri Kanlıca’ya davet etti.

1-Beykoz-Kanlica-Yogurt-Festivali-basliyor-1

3 Mayıs Pazar günü saat: 13: 00’ten itibaren Kanlıca Meydanı’nda gerçekleşecek olan 1. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’ne sizleri de bekleriz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak