Yorulmadan evi nasıl toplamalı?

Paylaş
 

 

Siz de evinizi çok yorulmadan toparlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bu önerilere kulak vermeniz…

Ev toplamak, silmek, temizlemek bazen keyifli olsa da, bir düzene girdiğinde sıkıcı ve yorucu olabiliyor. Harcadığınız enerjiyi minimuma indirmek için bu önerilere göz atın.

Evini çok yorulmadan derli toplu tutmak isteyenlere pratik öneriler…

– Bütün fazlalıklardan ve “Bir gün işime yarar” mantığından da kurtulun. İşinize yarayacağı zaman gider alırsınız. Sizinle yıllarca durmasına gerek yok. Ne kadar fazlalık, o kadar fazla toz zerreciği ve dağınıklık anlamına gelir.

– Duvar askılarından faydalanın. Fazlalıkları attığınıza göre elinizde kalan diğer tüm kullanışlı ıvır zıvırı veya kıyafetlerinizi, duvar askıları sayesinde düzenleyin.

yorulmadan-evi-nasil-toplamali-2

– Her sabah yatağınızı toplayın. Bu size sıkıcı gelebilir ama düzgün bir yatak, size odanın diğer yerlerindeki dağınıklıkları çok kolayca açığa çıkartmak için büyük bir şans sunar.

– Her akşam, bir sonraki gün giyeceğiniz kıyafetleri hazırlayın. Bunun için çok ekonomik fiyatlara satılan ve halk arasında “dilsiz uşak” denilen pratik ve şirin aletleri kullanabilirsiniz. Bu sizin sabahki çılgın kıyafet seçme tavırları ile dağıtacağınız ortamı başlamadan bitirecektir.

Francesco Cirillo‘nun 1980’lerin sonuna doğru keşfettiği bir zaman yönetim metodu olan Prmodoro Tekniği‘ni kullanın. Bu tekniğe göre, çalışmadığınız, iş yapmadığınız ve keyfinize baktığınız her 25 dakika için 5 dakika çalışmanız gerekiyor. Küçük, kısacık aralıklarla yaptığınız işler ile evinizin ne kadar toplu hale geldiğini ve hiç yorulmadığınızı gördüğünüzde çok şaşıracaksınız!

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak