Ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor

Paylaş
 

Üsküdar Belediyesi, başlatmış olduğu ‘Evde Bakım Hizmeti’ uygulamasıyla, kimsesizlerin kimsesi olmaya gayret ediyor.

Ekonomik durumuna bakılmadan ihtiyaç sahiplerine evinde hizmet götürülerek, insanların dar gününde sıkıntılarının giderilmesine yardımcı olunuyor.

Bu arada Üsküdarlılar’a ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Üsküdar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje  daha çok engelli vatandaşları kapsamakla birlikte birimler tarafından yelpazesi geliştirilerek kimi kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarımızın da hizmetlerden faydalandırılması  amaçlanıyor.

Üsküdar Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren  ekipler, Evde Sağlık Hizmetleri, Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Engelli Koordinasyon, Özel Eğitim Merkezi, Fizyoterapi-Masaj, Psikolojik Danışmanlık Merkezi olmak üzere Üsküdar’da ikamet eden vatandaşlara 6 farklı branşta evde sağlık hizmeti götürüyorlar.

psikolojik-danismanlik

Yaşlı vatandaşlarımız unutulmadı

Üsküdar’da yaşayan yaşlı vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilgili birimdeki ekipler hemen harekete geçerek talepleri yerinde tespite başlıyor.

Yapılan tespitler sonrası kriterlere uygun talepte bulunan yaşlıların talep ettiği , ev temizliği, araç ve berber ihtiyacı  karşılanıyor.Haftada bir gün evi temizlenen yaşlı vatandaşlar ayrıca evinde ampul değiştirme,batarya değiştirme gibi kendilerinin yapamayacakları ev işleri  Belediyenin  görevlendirdiği  ekip  tarafından yapılıyor.

Engellilere koordinasyon merkezi

Üsküdar  Belediyesi engelli vatandaşlarını da unutmadı. Engelli Koordinasyon Merkezi ile Üsküdarlı engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacakları her şey bu merkezde sağlanıyor. Engelli ailelerin gelir durumları belirlenip ihtiyaçlara göre yardımlar farklılık kazanıyor. Kimisine bez ve ıslak mendil, berber, evde sağlık, tekerlekli sandalye gibi hizmetler verilirken bazısına da psikolojik danışmanlık, fizyoterapi, masaj hizmetleri sunuluyor.

ucretsiz-psikolojik-danismanlik-hizmeti

Üsküdarlılar’a ücretsiz psikolojik danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık Merkezinde ise  Üsküdar’da ikamet eden vatandaşların  ücretsiz olarak istifade edebildiği engelli, engelsiz ayırımı yapılmadan psikolojik destek hizmeti de sağlanıyor.  Haftalık periyotlarla seanslar düzenlenirken sonuç odaklı hizmette devamlılık ilke olarak ele alınıyor.
Merkez’de bireysel terapiler dışında, Üsküdar Belediyesi’ne başvuruda bulunmuş yeni evli her çifte evlilik öncesi eğitim veriliyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak