Portatif havuzlara yoğun ilgi

Paylaş
 

Küçükçekmece Belediyesi tüm ilçelere örnek olacak örnek uygulamasıyla, çocukların yaz aylarını dopdolu geçirmesini sağladı.

Çocuklar kurulan portatif havuzlarda unutulmaz anlar yaşadı.

 

Özel İçerik: Heykdain.com

Küçükçekmece Belediyesi’nin çocukları sokaklardan edinilebilecek zararlı alışkanlıklardan korumak için yaz aylarında hayata geçirdiği portatif yüzme havuzlarından binlerce çocuk yararlandı.

İlçede üç farklı bölgede üç farklı okul bahçesine kurulan yüzme havuzlarında, çocuklar sıcak yaz ayları boyunca, hem yüzme öğrendi hem de eğlenceli vakit geçirdi.

portatif-havuz-kucukcekmece-1

2738 ÇOCUK YARARLANDI

7-14 yaş arası çocukların fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan gelişimlerine katkı sağlayan yüzme ve su oyunları havuzlarında 2738 çocuk, ücretsiz olarak uzman eğitmenlerden ders alarak yüzme öğrendi.

Küçükçekmeceli çocukların sportif faaliyetlerini yaz ve kış spor okullarıyla desteklediklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 7 hafta boyunca hizmet veren portatif havuzlara gösterilen ilgiden mennuniyet duyduklarını belirterek, havuzların sıcak yaz aylarında çocukların uğrak yeri haline geldiğini, ve projeyi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi düşündüklerini söyledi.

portatif-havuz-kucukcekmece-2

  • Site Yorum

Bir yorum bırak