Sevgi Şahin – 23 EYLÜL EKİNOKSU…

Paylaş
 

23 EYLÜL EKİNOKSU VE 24 EYLÜL, YENİ AY HOŞGELDİN.

Ekinoks denilince aklıma ilk gelen gündüz ve gecenin eşit olması ve güneşin ekvatorla hizalanmasıdır. Bu eşitlik bana bütünlük ve birlik hissini hatırlatıyor.

21  Mart – 23  Eylül tarihlerinde güneş ışınları yeryüzüne dik düşer ve gündüz ile gece eşit olur bu duruma ekinoks denir. 21 Mart tarihinden 23 Eylül tarihine kadar ışınlar Ekvator’un kuzeyindeki noktalara dik geldiğinden Kuzey Yarımküre’de gündüzler, Güney Yarımküre’den daha uzundur. 23 Eylül’den 21 Mart’a kadar ise Güney Yarımküre’deki gündüzler Kuzey Yarımküre’den daha uzundur.

Dünya’nın yörünge üzerindeki konumu nedeniyle eksen eğikliğinin etkisi ortadan kalkar ve güneş ışınları Ekvator’a dik gelir. Buna bağlı olarak aşağıdaki olaylar gerçekleşir:

*Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a dik açı ile düşer.

*Dünya’nın her yerinde gece ve gündüz eşitliği yaşanır.

*Güneş her iki kutuptan da görünür. Kuzey kutup noktasında güneş batmaya; Güney kutup noktasında güneş doğmaya başlar.

*Kuzey Yarımküre’de sonbahar, Güney Yarımküre’de ilkbahar başlangıcıdır.

*Aydınlanma çemberi kutup noktalarından teğet geçer.

*Kuzey Yarımküre’de geceler gündüzlerden; Güney Yarımküre’de gündüzler gecelerden daha uzun olur.

*Bir meridyen üzerindeki bütün noktalarda güneş aynı anda doğup, aynı anda batar.

*Gölge boyu ekvatorda 0, Ekvator’la 45° enlemi arasında cismin boyu gölgenin boyundan büyük, 45° enlemlerinde cismin boyu gölge boyuna eşit, 45°-90° enlemleri arasında ise gölge boyu cismin boyundan uzundur. Coğrafi olarak  durum böyledir.

Peki enerjisel olarak baktığımızda nasıl?

Ekinoks’tan önce ve sonra Güneşin ekvatorla aynı dereceye gelmesi dünyanın manyetik alanında  frekansın düşmesine sebep olur ve böylece bizler de yüksek boyutlara çok daha kolay enerjisel olarak ulaşabiliriz.

Ekinoks döneminde dünyanın elektromanyetik alanında enerji değişimleri oluşuyor, bu canlının kendi manyetik alanında da değişikliklere yol açıyor, böylece bizler de yüksek boyutlara bu sayede daha kolay ulaşabiliyoruz.

Ekinoks ve gündönümleri niyetlerimizi gözden geçirip sağlamlaştırmak, onları evrene göndermek, dua, meditasyon, ritueller için muhteşem zamanlardır. Çünkü bu dönemler büyük enerji kapılarıdır ve güzel değerlendirenler için önemli fırsatları getirir. Ekinokslar ve gündönümleri her yönden çok güzel günler ve eğer izin verirseniz büyük aydınlanmalar yaşayabileceğiniz dönemlerin bize açılan kapılarından girebilirsiniz.

Dönüşümünüz için gerekli enerjiler sizi ekinoksta destekliyor. Değişiminizin, dönüşümünüzün  yerine bir bakın ve eyleme geçin. Gelişiminizi gerçekleştirin. Bunu sadece siz isterseniz yapabilirsiniz.

Sevgiye, saygıya önem veren, arınmak için çaba göstermiş ve egolarını terbiye etmiş olanlar yeni enerjilere  kendini açmış kişiler yükselme yolunda hızlanacaklar, henüz hazır olmayanlar ise onların önderliğinde hazır olduklarında enerjilerle donatılacaklardır. Bu süreç 2010 dan itibaren hızlanmıştır…

Kutuplaşmak yerine birlik hissini hissetmek için zamanlar gelişmektedir. Eril ve dişil enerjinin dengeye geldiği harika anlardır. Gönlünüzü saf sevgiyle şüphesiz olarak güven duygusuyla ekinoks enerjilerine açarsanız iç dengelerinizin hizalandığını ve içinizde farklı bir güven ve sevgi hissini hissedersiniz.

Enerji alış verişi yaptığımız çakralarımızın  enerjisi daha aktif hale gelecek ve  ana çakraların  dışında yan çakraları da bazılarımız daha enerjik hissedeceğiz. Bunun için sadece duygusal ve enerjik alanımızın dışında fiziksel olarak da uyku düzenimiz, beslenmemiz, bol su içmemiz, spor ve meditasyon ile kendimizi dengelemeliyiz.

24 Eylül ve yeni ay zamanı:

Ekinoks ve yeni ay zamanı olan bu iki günü çok güzel değerlendirebilirsiniz. Bırakmak istediğiniz korkularınız, istemediğiniz duygularınız için arınma ve salıverme için enerji çalışmaları yapabilirsiniz ya da profesyonel destekle enerjinizi güçlendirebilirsiniz.

Niyetlerinizi belirleyebilirsiniz, neleri seçiyorsunuz, yaşam amacınızı anlamak için özellikle imkanınız varsa doğanın içinde meditasyon yapabilirsiniz… Kendi içinize yönelebilirsiniz… Kendi iç dengenizi sağlamlaştırdıkça dış dengeler de hizalanır.

Kendinize, aldığınız her nefese, yaşama, ilahi güce teşekkür ederek enerji alanınızı sevgiyle doldurabilirsiniz.

OL AN her şey en yüce hayrımıza OLsun… Ve de OLdu…

 

Sevgiyle kalın

Sevgi Şahin / www.heykadin.com

Enerji Terapisti ve Yaşam Koçu

  • Site Yorum

Bir yorum bırak