Serkan Çağrı’dan, Hakan Aysev sürprizi

Paylaş
 

Serkan Çağrı, yerli pavarotti Hakan Aysev’i konuk etti. Serkan Çağrı nefesiyle, Hakan Aysev sesiyle büyüledi.

 

Küçükçekmece’de her ay düzenlenen “Müziğe Dair” adlı söyleşi programında hayranlarıyla buluşan ünlü klarnetçi Serkan Çağrı, bu ay ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev’i konuk etti. Küçükçekmece Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Serkan Çağrı nefesi, Hakan Aysev sesiyle kulakların pasını sildi.

HEM MÜZİK HEM SOHBET

Sıcak ve samimi bir sohbet ve müziğin bir araya geldiği programa Küçükçekmeceliler yoğun ilgi gösterdi. Programda, Hakan Aysev, Serkan Çağrı’nın sorularını yanıtlarken, ikili kendi yaşamlarından anekdotları anlatarak, katılımcıları kahkahaya boğdu.

“MÜZİK PİYASASI KÖTÜ DURUMDA”

Programda ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev, müzikseverlere yeni bir albüm çalışmasının hazırlıkları içerisinde olduğunun müjdesini verdi. Aysev, “Müzik piyasası kötü durumda lakin sanatçı da üretmeden duramıyor. Bu ülkede ilk opera albümünü ben yaptım. Güneydoğu Anadolu’da ilk senfoni konserlerini veren benim. Operayı tanıtmak için katılmadığım kadın programı kalmadı. Bu anlamda kadınlarımızı çok önemsiyoruz. Çünkü onlar akşam işten gelen eşlerine, okuldan gelen çocuklarına televizyonda ne izlediklerini anlatıyor” diye konuştu.

Serkan-Cagri-Hakan-Aysev-i-konuk-aldi-1

“BAŞKAN’A HELAL OLSUN”

Hakan Aysev, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ni de çok iyi bulduğunu belirterek, beğenisini ‘devlet tiyatrosunun da burada oynaması çok güzel. Başkan Temel Karadeniz’e helal olsun’ sözleriyle ifade etti.

“ALKIŞI DUYMAZSAK OLMAZ”

Sanatçılar için takdir edilmenin önemine dikkat çeken Serkan Çağrı da programa yoğun ilgi gösteren Küçükçekmecelilere teşekkür ederek, “Kültür ve sanat bir milletin aynasıdır. Bir sanatçı sahneden uzaklaşırsa, alkışı duymazsa; tonlarca altını olsa onun için hiçbir şey ifade etmez. Bu anlamda sizi bizlerle bir araya getirenlere ve bu salonları inşa edenlere teşekkür ederim ”diye konuştu.

İkili, icra ettikleri şarkılarla da dinleyenlere adeta müzik ziyafeti yaşattı. Katılımcılar Serkan Çağrı ve Hakan Aysev’e alkışlarla eşlik etti. Program sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Çevik sanatçılara teşekkür ederek, çiçek verdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak