Perküsyonun ustalarından unutulmaz konser

Paylaş
 

Engin Gürkey ve Perküsyonun ustaları HKSM’de keyifli bir konser verdi.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Perküsyon sanatçısı, eğitmeni ve besteci Engin Gürkey,  Türkiye’nin en iyi enstrümanist ve solistlerinden oluşan topluluğu ile Küçükçekmece Belediyesi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde unutulmayacak bir konser verdi.

Yepyeni albüm ve konser projesi Usulden Gönüle ile katılımcılara gelenekten geleceğe müzikal bir yolculuk yaptıran Engin Gürkey, seçkin repertuarıyla tam anlamıyla ziyafet sundu.

MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANDI

Perküsyonist Engin Gürkey’e sahnede; Türkan Çolak, Mert Demirci, Ali Kaan, Alp Yılmaz ve klarnette Çağdaş Engin eşlik etti.  Konserde 2012-2013-2014 Türkiye Perküsyon Şampiyonu 11 yaşındaki Beste Gürkey’in de performansı izleyicilerden tam not aldı.

Engin-Gurkey-Perkusyon-2

Hareketli ritmlerle müzikseverlere keyifli dakikalar yaşatan Gürkey’e konserin ikinci bölümünde ise, Türk Müziği konservatuarı sanatçısı Elif İnce ve Hakan Dedeler solist olarak eşlik etti. İnce ve Dedeler ‘Karahisar Kalesi, Vardar Ovası, Beyaz Giyme Toz Olur, Kalamış, Bülbülüm Altın Kafeste’ gibi Türk Müziği’nin sevilen şarkı ve türkülerini seslendirdi. İzleyicilerin beğeniyle izlediği konser sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak