‘Kumrulu’ eğitim başladı

Paylaş
 

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu’nda gerçekleştirilen 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreninde ‘Kumru’ sürprizi yaşandı.

 

Özel İçerik: heykadin.com

Üsküdar’da, 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın startı, Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu/İlkokulu’nda düzenlenen törenle verildi.  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Garnizon Komutanı Vekili Albay Hasan Basri Meşe ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ın da katılımıyla gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BAŞKAN TÜRKMEN; ÇOCUKLARINIZLA  ARKADAŞ OLUN

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, öğretmenlere ve velilere iyi arkadaş olmaları önerisinde bulundu. Eğitimin bir kuşun kanatları gibi olduğunu belirten Başkan Türkmen konuşmasına şöyle devam etti; “Nasıl ki bir kuş, kanatlarından biri olmadığında uçamaz ise çocukların da eğitim öğretim hayatında   kanadı, veli, okul, öğretmen ve  idarecidir. İki çift kanattan biri görevinde eksiklik veya yanlışlık yaparsa ne yazık ki çocuğumuzun hayatında sıkıntı olur ve bedelini birlikte öderiz. Biz çocukları okula gönderdiğimizde görevimiz bitti anlayışında olmamak durumundayız. Özellikle yeni okula başlayan çocuklarımızın anne babaların gündelik hayatı değişiyor. Aile görevi ve sorumluluğunu hiçbir kuruma pas edemeyiz. Eğitim aslında ailede başlar.

uskudar-1

Bir büyüğümüz diyor ki; Çocuğunuzu ilk 7’sine kadar iyi besleyin. İkinci 7’sinden sonra iyi eğitim verin, üçüncü 7’sine kadar çocuklarınızla iyi arkadaş olun. Dördüncü 7’sinden sonra ise salın tekneyi ona hiçbir şey olmaz diyor. Çocuklarımıza, iyi beslenme, iyi eğitim ve iyi arkadaş olma noktasında gerekeni yapıyor muyuz? Ne yazık ki iyi arkadaş olma noktasında hata yapıyoruz.”

Başkan Türkmen konuşmasını, öğretmen ve öğrencilere başarı temennisinde bulunarak tamamladı.

Protokol konuşmalarından sonra, ‘okul’ ve ‘öğretmen’ başlıklı şiirler okundu. Folklor ve dans gösterileri yapıldı. 8. Sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere ‘Hoş geldin’ sunumu yaptı.

Gösterilerden sonra, konuklar sınıfları gezerek öğrencilere başarı temennisinde bulundu. Ziyaret sırasında öğrencilere, içerisinde, kalem silgi ve boya kalemlerinin bulunduğu kalemlikler hediye edildi.

uskudar-

SINIFTA KUMRU SÜPRİZİ

5-A Sınıfı ziyareti sırasında konuklar ‘Kumru’ sürpriziyle karşılaştı. Yaz tatili döneminde açık bırakılan pencereden içeri giren kumrunun, projektörün üzerine yuva yaptığı öğrenildi. Sınıfta ziyaret devam ederken kumru da yuvasında olup bitenleri şaşkınlıkla izledi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak