Kışın yarasa kollara bürünmeyin

Paylaş
 

Hızlı kilo alıp vermek, dengesiz beslenmek, hareketsizlik zamanla kollarda sarkmaya ve gevşemeye yol açıyor. Yarasa kollara bürünmek istemiyorsanız bu detyalara dikkat edin.

Yaşınız 35’i geçtiyse, düzenli spor yapıp dengeli beslenmiyorsanız, sık kilo alıp veriyor ya da kiloluysanız hiç arzu etmediğiniz yarasa kollardan kurtulmak neredeyse imkânsız hale gelir. Kolunuzdaki sarkık dokuyu ömür boyu taşımak zorunda kalırsınız.

Yaşlanmanın belirtileri orta yaş ve üstündeki kadınlarda kolların alt/arka kısmında gevşeme ve sarkma şeklinde kendini gösterir. Dirsek ve koltuk arasındaki bölge sıkılığını kaybeder. Kol estetiğini tamamen bozan bu şekil bozukluğu kadınların ortak sorunudur.

İşte nedenleri

Yaşlanmanın yanı sıra yer çekimi de yarasa kol denilen bu doku bozulmasında etkilidir. Deri, yağ ve kas dokusu, kollar yana kaldırıldığında sarkık bir görüntü verir. Yarasa kol oluşumunu tetikleyen diğer faktörler ise sık kilo alıp vermek, düzenli spor yapmamaktır.

Şöyle düşünelim; 40 yaşındasınız, yaşınıza rağmen diri bir vücut, genç ve güzel bir yüze sahipsiniz. Ama kolunuzu kaldırdığınızda alt ve arka kısımları aşağı sarkıyorsa, bu durum yaşınızı ortaya çıkarır. Güzel ve etkileyici imajınızı kesinlikle gölgeler. Yarasa kolun varlığı, yaz aylarında tam bir eziyete dönüşebilmektedir. Kişi, kollarını istediği zaman kaldırmaktan çekinir, sarkık dokuyu gizleme ihtiyacı duyar. Yarasa kol, hareket özgürlüğünü kısıtlayan bir şekil bozukluğudur. Aynı zamanda terlemeyi artırır, dolayısıyla hijyen problemi yaratır.

En uygun mevsim kış

Kış aylarında alınan kiloların bahar ve yaz aylarında verilmesi sonrasında daha sık yarasa kol oluşumu meydana geliyor. Estetik cerrahide uygulanan yöntemler, yarasa kol oluşumunu kış mevsiminde önleyerek kadınların bahar mevsimine sıkı, diri, sarkmayan genç kollarla girmesini sağlıyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak