Kırılan saçlarınızı onaran maske

Paylaş
 

Stresten, hava kirliliğinden, uygulanan yanlış bakımdan ve saç boyalarından saçların etkilenmemesi mümkün değil.

Yapacağınız doğal bakımlar saçlarınızın tekrar canlanmasına yardımcı olacak.

İşte kırılan saçlarınızı onaran mucize saç maskesi…

 

Hepimiz saç kırklarımızdan bazı dönemlerde şikâyetçi oluruz. Saç tellerinin ucundaki koruyucu kılıf gittiyse, onu yeniden oluşturmak mümkün değildir. Yapılabilecek tek şey, saçın hasar gören kısmını kesip sağlıklı bölümlerin kendini toparlamasına olanak vermektir. Saçlar uzadıkça saçlı derideki besleyici yağlar uçlara kadar erişmekte zorlanır. Böylece saç uçları korumasız ve gıdasız kalarak, zayıflar. Düzenli nemlendirici kullanmak kırıkları azaltabilir.

sac-kirilmasi

Kırıkları aldırın

Ayrıca uç kısımlar güneşe daha fazla maruz kalır. Diplerine oranla daha yaşlı olduğu için; şampuanlarla, ısıyla, kimyasal işlemler ve saç kurutma makinesiyle de daha fazla karşılaşmış olur. Bu nedenle kırılmalar daha çok bu bölgelerde olur. Size saç kırıklarını önlediğini vaat eden ürünler görürseniz hiç aldanmayın. Yapmanız gereken saçlarınızın kırıklarını aldırmak, doğal yollarla saçlarınızı beslemek ve bakım yapmakır.

İşte kırılan saçlar için besleyici maske tarifi:

Malzemeler

1 adet yumurta sarısı
1 çay bardağı demlenmiş çay
1 yemek kaşığı badem yağı
2 damla limon suyu

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak