‘KİM’ iş başında!

Paylaş
 

‘Küçükçekmece İyilik Merkezi’ ihtiyaç sahipleri için kolları sıvadı.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Sosyal belediyecilik anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren ‘Küçükçekmece İyilik Merkezi’ (KİM) ile ihtiyaç sahipleri yaşlı ve engellilere yardım elini uzatıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren ve kurulduğu günden bu yana Küçükçekmece’deki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Küçükçekmece İyilik Merkezi, 7’den 77’ye muhtaç kimselerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

BİNLERCE KİŞİYE YARDIM ELİNİ UZATTI

Merkez;  günlük yaşamın gereksinimlerini tek başlarına gerçekleştirmekte zorlanan yaşlı ve engellilere yönelik sıcak yemek, gıda kolisi, giyim, medikal malzeme, eşya, nakit yardımlarının yanı sıra kuaförlük, temizlik, bakım – onarım, ulaşım gibi hizmetler de sunuyor. Küçükçekmece İyilik Merkezi bünyesinde ayrıca Aile Danışma Merkezi, çocuk oyun salonu, oyuncak kütüphanesi de bulunuyor.

kim

SOSYAL YARDIM KOMPLEKSİ HALİNİ ALDI

Küçükçekmece Belediyesi İyilik Merkezi bünyesinde, dokuz uzman psikologla Küçükçekmecelilerle birlikte tüm İstanbullulara hizmet veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi sayesinde Küçükçekmeceli vatandaşlar sadece maddi değil, manevi sorunlarına da çözüm buluyor. Ayrıca içerisinde bulunan seminer salonu ile sosyal yardım kompleksi haline gelen Küçükçekmece İyilik Merkezi, okul çağındaki öğrencilere kitap ve kırtasiye seti yardımları da yapıyor.

 ‘KİM’ 10 BİN 500 KİŞİYE ULAŞTI

Her türlü ihtiyaca cevap veren Küçükçekmece İyilik Merkezi, bugüne kadar 10 bin 500 Küçükçekmeceliye ulaşmayı başardı. Bu kapsamda 201 Aileye Aşevi aracılığı ile her gün 2 öğün sıcak yemek, 262 Yaşlı ve engelli ile yakınlarına temizlik, kişisel bakım  ve bakım onarım, 3 bin 633 aileye gıda kolisi, 465 aileye ev eşyası, 249 aileye eğitim seti, 887 aileye giyim eşyası verildi.

230 aileye nakdi yardım yapılırken, 4 bin 587 engelli Küçükçekmeceli’ye ulaşım, medikal amaçlı yardım malzemeleri ( hasta alt bezi, akülü ve manuel tekerlekli sandalye, engelliler için ama bastonu sağlandı. Öte yandan Küçükçekmece Belediyesi Sosyal yardım İşleri bünyesinde hizmet veren istihdam masası da binlerce kişiye kariyer danışmanlığı yaparak 2 bin 532 kişiyi yeni bir işe kavuşturdu.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak