İşte aşkın kıyısındaki o gönül tercümanı

Paylaş
 

Peymani, Kayıp Kitap, Kıyam ve Osmanlı’nın Sırrı adlı kitaplarıyla tanınan Yazar Murat Çavga’nın yeni kitabı “Aşk Sandığı” Parafiks Yayınevi tarafından yayınlandı.

 

Özel İçerik: heykadin.com

Hayatın doğal akışı içerisinde herkesin uğradığı bir konak olan “aşk” Murat Çavga’nın “Aşk Sandığı” adlı eserinde gönül yolculuğunda yaşanılanların tercümanı oluyor. Kitapta aşkın doğu ve batı felsefelerinde nasıl algılanıp yorumlandığı örneklerle anlatılırken, günümüz gençliğinin duygu dünyasına ışık tutan ilginç tespitlerle ölüm, yaşam, hayata bakış gibi temaları kendine has üslubu ve kolay anlaşılan akıcı diliyle ele alıyor.

Aşkı kıyısından köşesinden yaşayan herşeyin kendinden birşeyler bulabileceği Aşk Sandığı, kitap okuma oranlarının düşük olduğu ülkemizde okurları kitap okumaya teşvik edecek türden kitapların çıkması gerektiğinin savunan yazarın, bu anlayışına örnek teşkil eden bir eser. İlk baskısı 20 bin adet basılarak okurların beğenisine sunulan Aşk Sandığı kitabı, Türkiye genelinde başta D&R olmak üzere seçkin kitabevleri ve tüm internet mağazalarının raflarında yerini aldı.

ask-sandigi-parafiks-yayinevi-1

Murat Çavga Kimdir?

1970 yılında doğdu. “Tarih kainatın vicdanıdır” sözünden etkilenerek insanlık tarihini araştırmak için yola koyuldu ve birçok ülke gezdi. İzlenimlerini, yaşadığı Anadolu kültürüyle birleştirerek edebiyata yöneldi. İlk romanı “Peymani” 2006 yılına damgasını vuran eserler arasına girdi. Sırasıyla 2008’de “Beyaz Ses-Ley Hatları”, 2010’da “Kayıp Kitap” ve 2012’de “Osmanlı’nın Sırrı” adlı romanları yayınlandı. “Yanık” adlı çocuk hikaye kitabı ise 2009 yılında basıldı. Şiirlerini “Bizimada”da yayınladı. Dizi ve film çalışmalarında yardımcı senaristlik yaptı. Gizli kalmış sırların mistik yönlerini açığa çıkaran araştırmaları, makaleler halinde gazetelerde ve dergilerde yayınlandı. Yazarın kalemi her zaman onunla birlikte dünyanın keşfedilmemiş köşelerindeki sırları açığa çıkaracak kitaplar hazırlamak üzere gezmekte…

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

ask-sandigi
Parafiks Yayınevi / Kitapevleri
Tel: 0 284 236 15 08
Gsm: 0 533 619 95 70
Merkez:Orduevi Karşısı Muhittin Günel İş Mrkz. No:17
Şube: İstasyon mah. Kipa AVM İkinci Kat Edirne

www.parafiksyayinevi.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak