İki yıl boyunca saç yıkanmazsa ne olur?

Paylaş
 

Hiç düşündünüz mü? İki yıl boyunca hiç şampuan kullanmayacaksınız ve saçlarınız eskisinden daha parlak ve kalın olacak. Günümüzde bu yöntemi uygulayan Blog Yazarı Lucy, iki yıl boyunca şampuan kullanmayarak olmaz denileni başardı.

İki yıldır şampuan kullanmayan Blog yazarı Lucy, “Saçlarım doğal dengesine kavuştu” diyor.

Güzellik uzmanları ve kadın dergisi yazarları tarafından tavsiye edilen şampuansız hayat akımı hızla yayılıyor. İki yıldır şampuan kullanmayan blog yazarı Lucy Aitken Read şampuanların içinde çok fazla kimyasal olduğunu öğrendikten sonra no-poo’ya başladığını söylüyor. Çıkardığı “Happy Hair” (Mutlu Saç) kitabında, Saçının yağlanacağından endişe duyduğunu söyleyen Read, bir süre sonra saçının doğal dengesine kavuştuğunu ve yağlanma sorunu yaşamadığını belirtiyor.

‘Saçlarım daha parlak ve kalın’

Şampuan ve saç kremlerinin, saçın doğal yağını yok ettiğini ve daha hızlı yağlanmaya sebep olduğunu açıklayan Read, koku sorununu çeşitli yağlarla çözdüğünü aktardı. Read, “Saçımı 3-4 günde sadece suyla yıkıyorum. 2 hafta bir yumurta ve sodyum bikarbonat kullanarak saçımı temizliyorum” dedi. İki yıl sonunda saçlarının daha parlak, kalın ve dolgun olduğunu söyleyen Read, “İrade de önemli” dedi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak