Hayata hiç küsmedi!

Paylaş
 

Doğuştan kas güçlüğü hastası olan Beykoz Sadettin Gökçepınar İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Nehir Ünver, anne ve babasının desteğiyle hayata hep gülümseyerek küsmeden bakıyor.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Yürüyemeyen kızı Nehir’e krediyle özel sandalye alan baba Timur Ünver ve eşi Çimen Ünver, doğuştan kas güçlüğü hastalığı (konjenital müsküler distrofi) bulunan ve %92 engelli olan çocukları Nehir Ünver’i üç yıl boyunca her gün okulun yanı sıra, müze, film setleri, konserler ve parklara da götürerek fedakârlık örneği sergiliyor.

hayata-hic-kusmedi
Hayata hiç küsmeyen Nehir, anne ve babasıyla birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Nehir’e oyuncak veren ve yakından ilgilenen Başkan Çelikbilek, anne-babayı göstermiş olduğu azim, sabır ve fedakârlıktan dolayı kutlayarak; “Engelli kardeşlerimiz bizlere emanettir. Onların sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermeye, hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Nehir evladımızın hayata hep gülümseyerek bakması, hayat dolu olması diğer engelli çocuklar için de örnek teşkil ediyor. Bizim amacımız da ‘Nehirler’in hep hayata gülümseyerek bakmalarını sağlamaktır.

İlçemizdeki TOFD (Türkiye Omurilik Felçliler Derneği) işbirliği ile yıl içerisinde çeşitli etkinlikler, programlar düzenliyoruz. Bugüne kadar Sosyal Masa birimimiz aracılığıyla 120 engelli vatandaşımıza akülü araba desteğinde bulunduk. Yine İşkur birimimiz aracılığıyla da 50 Engelli vatandaşımızı firmalarla görüştürerek istihdam sağladık. Özellikle meydan, cadde, sokak ve binalarımızı engelli kardeşlerimizi düşünerek yapıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamda daha fazla yer almaları yönünde çalışmalar yapıyoruz” dedi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak