Hamileler dikkat! Portakal suyu içmeyin

Paylaş
 

Uzmanlar hamilelik döneminde annelerin beslenmelerine önem vermelerine dikkat çekerek, fruktoz içeren portakal suyunun hamilelik döneminde tüketilmesi halinde  bebeğin kilolu doğmasına ve şeker hastalığına neden olabileceğini söyledi. 

Fruktoz içeren portakal suyunun hamilelik döneminde anneler tarafından tüketilmesi halinde fruktoz, direk bebeğe geçerek bebeğin kilolu doğmasına ve şeker hastalığına neden olabilir.

Uzman doktorlar, hamilelik döneminde annelerin beslenmelerine önem vermeleri gerektiğinin altını çizdi ve kalsiyumu çok fazla içeren ürünlerin yanı sıra meyve ve sebzelerin tüketilmesi konusunda özen gösterilmesini istedi.

Bebek kilolu doğabilir
Hamilelik döneminde portakal suyunun tüketilmesi doğacak bebeğe çeşitli zararlar verebilir. Fruktoz içeren portakal suyunun hamilelik döneminde anneler tarafından tüketilmesi halinde fruktoz, direk bebeğe geçerek bebeğin kilolu doğmasına ve şeker hastalığına neden olabilir. Portakala alternatif olarak günde bir adet elma veya armut gibi diğer meyvelerden tüketilebilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak