Genç odası dekorasyonu için harika fikirler

Paylaş
 

Hemen hemen her genç kendi odasını tasarlamak ister.

Bu aşamada ebeveynlere düşen görev çocuğunun istek ve fikirlerini göz önünde bulundurarak ortak bir tasarım çıkarmak.

 

Ferah, estetik ve kullanışlı bir genç odası tasarlamak ve hazırlamak bu örneklere bakarak çok kolay olabilir. İşte mükemmel bir genç yatak odası için dekorasyon önerileri…

Kişiye özel dekorasyon

Genç yatak odalarının kişiye özel bir dekorasyona sahip olması için duvara asılan ismin baş harfi benzeri harfler çok uygun olacaktır. Canlı renklerle döşenmiş bu oda enerji dolu gençler için çok doğru bir seçim. Çalışma masası, rahat bir koltuk, komodin ve dolap her yatak odasının olduğu gibi genç odalarının da olmazsa olmaz parçalarıdır.

1

Arkadaş muhabbetleri köşesi yaratın

Genç gerektiğinde arkadaşları ile vakit geçireceği odasında oturma köşelerine de ihtiyaç duyacaktır. Gencin ders çalışmak için fazla zaman harcayacağını da düşünürsek odasında rahat bir çalışma köşesinin olması da gerekmektedir.

Takım mobilya fikrini bir kenara bırakın

Birbirine takım mobilya parçalarının yerine, gencin dinamizmine ve yaratıcılığına uygun özel parçaları bir araya getirerek çok daha güzel bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Rahat bir okuma ve çalışma ortamı genç odaları için önemlidir. Okuma için rahat bir koltuk tercih edebilirsiniz.

2

Hobi alanı da iyi fikir

Genç odasında gencin hobilerine de yer vermek gerekir. Spor, müzik, sanat gibi gencin ilgisini çeken konulara odasının dekorasyonunda yer vermek odasında çok daha zevkli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Sıradan ve renksiz mobilyalar yerine farklılığı olan mobilyalar gencin yaratıcılığını geliştirecek ve odasına farklı bir kişilik katacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak