First Lady’den anlamlı ziyaret

Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, yıllar sonra mezun olduğu okulu ziyaret etti.

Özel İçerik: heykadin.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Üsküdar’da mezun olduğu Zeynep Kamil İlkokulu’nu ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın eşi Emine Erdoğan, 1967 yılında mezun olduğu Üsküdar’daki Zeynep Kamil İlkokulu’nu ziyaret etti. Erdoğan’a burada Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran eşlik etti. Emine Erdoğan, okul girişinde öğrenciler tarafından “Hoş Geldin” yazısı işle karşılandı.

uskudar-emine-erdogan-1

OKUL SIRALARINDA BİR FIRST LADY

Emine Erdoğan, ilk olarak Zeynep Kamil İlkokulu Müdürü Feyzullah Güler’i makamında ziyaret etti. Ardından, bir zamanlar sıralarında oturduğu 1- B sınıfını gezdi ve örencilerin ders sırasına oturdu. Öğrenciler, Emine Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu. Emine Erdoğan, yanında getirdiği ceviz ve kuru üzüm paketlerini öğrencilere dağıttı. Bu sırada Erdoğan, öğrencilerin bir sürprizi ile karşılaştı. Küçük yaşta ailesi ile çektirdiği fotoğraftan puzzle yapan öğrenciler, fotoğrafı Erdoğan’a hediye etti. Ziyaretin ardından okulun bahçesine çıkan Emine Erdoğan, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

uskudar-emine-erdogan-3

“EĞİTİM SİSTEMİ HER GÜN BİRAZ DAHA İLERİYE GİDİYOR”

Öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılını tebrik eden Emine Erdoğan, “Okuduğum okuluma ziyaretim beni duygulandırdı. Benim eğitim aldığım bina bu bina değildi. Hatıralarımın olduğu bir binaydı. O yetmediği için yeni yapılan bir bina, yeri de farklı bir yerde. Hepsi bizim okulumuz, hepsi bizim çocuğumuz. Maşallah çok akıllılar. Bizde onlara göre imkânlarımızı geliştirmeye, arttırmaya çalışıyoruz. Şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Eğitim sistemi her gün biraz daha ileriye gidiyor” dedi.

uskudar-emine-erdogan-4

“EN MUTLU YILLARIMDI”

Okulunda duygulu anlar yaşadığını belirten Erdoğan, “Çok geriye gittik. Belki de en mutlu yıllarımdı. İnşallah çocuklar bu yılların değerini önemini anlarlar. Sonradan anlaşılıyor tabi. En mutlu yıllarım o yıllardı” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin yaptığı sürprizi çok beğendiğini kaydeden Erdoğan, “Çocukların sürprizine çok duygulandım. Çok güzel bir sürprizdi. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretinden sonra okuldan ayrılan Emine Erdoğan, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Emine Erdoğan yanına yaklaşan kadınların isteğini kırmayarak hatıra fotoğraf çektirdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak