Evliliklerde nelere dikkat edilmeli?

Paylaş
 

Uzun süren evliliklerin olmazsa olmazları bulunuyor. İşte sizin için derlediğimiz ve dikkat edilmesi gereken evliliğe dair altın 7 kural.

Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapılabilir?

İşte evli çiftlerin dikkat etmesi gereken 7 husus…

1. Heyecan verici şeyler bulun

Evli insanların ilişkilerinin bir süre sonra monotonluğa girdiği bilinen bir gerçek. Evliliğiniz uzun soluklu olmasını istiyorsanız, eşinizin gözünde ilginç olmanız kaçınılmaz birinci kuraldır. İlişkinizde yeni bir şeyler denemek hayatınızı heyecanlı hale getirecektir.

2. Kavgadan uzak durun

Evliliklerde sorunların ortaya çıkmaması mümkün değildir. Ancak sorunlar kavgayla değil, konuşarak çözümlenir. Bunun için tartışmalarınızı uzun sürdürmeyin, dinlemeyi bilin ve çözüm yolları bulmaya çalışın. Eşinizi dinlemek ve anlamaya çalışmak en iyi yoldur. Dinlemez hep konuşursanız, kavgaların sonucu boşanma olabilir. Boşanma bir çözüm değildir, sonuçtur.

evliliklerde-nelere-dikkat-edilmeli-2

3. Tatil

Bazen hafta sonlarını ayrı geçirmek fikri size sakın kötü gelmesin. Bu çok sağlıklı bir şeydir. İlişkilerin de zaman zaman molaya ihtiyaç olabilir. Bir hafta sonu bile ayrı kalmanız halinde hem kendinize özel bir zaman yaratmış olacaksanız, hem de karşı tarafa olan duygularınızı gözden geçirme imkanınız olacaktır. Genellikle çiftler ayrı yapılan tatillerden sonra ilişkilerinin daha iyi olduğunu belirtiyorlar.

4. Hobiler

Aynı şeylerle ilgilenen kişilerin aynı hobilere sahip olması doğaldır. Birbirinizin yaptığı hobilere katılmaya ve bunlardan zevk almaya çalışın. Tabi bu konuda çok da ısrarcı değiliz. Eşinizin hobisinden zevk almıyorsanız, zorla katılmaya çalışmayın. Unutmayın hobiler, kişilerin kendilerini en iyi ifade edebildikleri alanlardır.

5. Öfke

Yatağa her zaman pozitif ve yapıcı düşüncelerle girin. Olumsuz düşünceler hem sizin sağlığınızı etkiler hem de eşinizle olan ilişkinizi. Akşamlar insan vücudunda stres birikimleri olur. Bunları azaltmanın farklı yolları vardır. Gerginliğinizi azaltmak için müzik dinleyin, kitap okuyun, komedi filmi izleyin, yürüyüş yapın.

evliliklerde-nelere-dikkat-edilmeli-2

6. Uyku

Ayrı yataklarda ve yatak odalarında uyumak büyük bir sorun değildir. Bu “artık seni sevmiyorum” anlamına da gelmez. İnsanların ayrı uyumak istemeleri için birçok farklı neden olabilir. Hatta ayrı uyumanın bazen avantajları bile vardır. Horlama sebebiyle uykunuz bölünmez, veya eşiniz her döndüğünde siz de uyanmak zorunda kalmazsınız.

7. Dürüstlük

Dürüstlük en iyi politikadır. Bu, önemli bir şey hakkında konuşurken olmazsa olmaz kuraldır. Beyaz yalanlar ise bazen sağlıklıdır. Özellikle çok önemli olmayan konularda eşinizin hoşuna gitmesi için yalanlar söyleyebilirsiniz. Ancak eşinizi üzecek, onu kötü duruma düşürecek durumlarda yalanlardan kaçının.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak