Heykadın
Eski sevgiliden dost olur mu?
Sosyal Medyada Paylaş
2 Aralık 2014
heykadin

Eski sevgiliden dost olur mu?

Uzun bir ilişkinin sonunda sevgilinizden ayrıldınız. Peki eski sevgiliden sizce dost olunur mu? Ya da eski sevgiliyle dost kalabilmenin sırrını biliyor musunuz?

İşte eski sevgiliyle dost kalmanın yolları…

Sık sık tartışılan bir konudur; eski sevgili ile arkadaş kalınıp kalınamayacağı. Kimine göre katiyen mümkün değildir, yürümeyecek saçma bir fikirdir, kimi ise “neden olmasın” diye düşünür, hatta dost kalmayı gayet güzel becerir. Aslında bu işin sırrı ilişkinin sona erme şeklinde gizlidir ve ayrıldıktan sonra dost kalabilmek için bazı kurallara uymak gerekir. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa bu kurallara göz atın.

İşte eski sevgiliyle arkadaş kalabilmenin kuralları:

Gerçekten “dost” kalmayı istemek

Bunun anlamı, taraflardan her ikisinin de artık ilişkinin bittiğini kabullenmesi, öpüşmek, birkaç kadeh şarap içmek için sık sık birbirini aramak gibi romantik davranışlardan kaçınmasıdır. Öte yandan birbirinizin önünde başkaları ile flört etmek gibi aldatmacalara da kalkışmayın, olacaksanız gerçekten dost olun.

dost-kalmak

İlişki ne sebeple biterse bitsin birbirini affetmek

Eski sevgilinizle aranızda öfke ve düşmanlık hissi olursa, arkadaş kalmanız mümkün değildir, gerek de yoktur zaten. Eski aşkınızla dost kalmak istiyorsanız, her şeyden önce kırgınlıkları unutmalı ve birbirinizi affetmelisiniz.

Gelecekteki ilişkilerde birbirinizi desteklemek

Her ikinizin de ileride yeni ilişkiler yaşaması kaçınılmazdır, önemli olan bu durumda neler hissedeceğiniz. Kıskançlık göstermek durumu karmaşık hale getirir. Arkadaş kalabilmek için her ikiniz de birbiriniz için iyi olanı istemeli ve yeni ilişkilerinize saygı göstermelisiniz.

Biraz zaman tanımak

Çoğu zaman ilişki bittiğinde sevgililik halinden arkadaşlığa geçişte aceleci davranılabilir, oysa bu geçiş dönemini zamana bırakmakta fayda var. Eski sevgilinizi hayatınızdan tamamen çıkarmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak yeni pozisyona zaman tanımazsanız kafalar karışabilir.

Bazen “dost” kalmanın imkansız olduğunu kabullenmek

Eğer ilişkiyi bitirme isteği tek taraftan gelmişse ve sancılı bir ayrılık süreci yaşanmışsa, dost kalmak için durumu zorlamamak daha doğru olabilir. Eski sevgilinizin kendi yoluna gitmesine izin vermeli, en azından birbirinizi uzunca bir süre görmemelisiniz.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU