DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

Paylaş
 

Güzel bakan güzel görür” derler, demek ki bende sizlere güzel bakıyorum.

Selam güzelcikler, görüşmeyeli nasılsınız. Var mı sıkıntı? Aman iyi iyi sevindim olmasın zaten. 3 günlük dünyada ne dert ne tasa hepsi bizlerden uzak olsun. Maksimum keyif maksimum pırıltı 🙂

Bazen düşünmeye çalışıyorum, kendi kendime sorular soruyorum. Tabi kendi hayatımın öz eleştirisini de yapıyorum sürekli.

Gün geliyor kendimi ödüllendiriyorum, gün geliyor kendimi cezalandırıyorum. İnsanoğlunun hayatı hep doğrulardan ibaret değil ya. Tabi ki hatalarımız, yanlış karar ve tercihlerimizde oluyor.

Hatta kimi dönemler full yanlış gidiyoruz. Asıl meselede burada başlıyor. ” Kişinin kendini tanıması, tartması, değerlendirmesi ve bağımsız bir şekilde hatalarını toparlayıp doğru adımlar atması. Kendine küstüğün anda ise kayıplar, lapa lapa yağan bir kar gibi, hayatımızı beyaz bir örtüyle kaplıyor. Bunların birçok etkeni olabilir, aile içi huzursuzluk, iş yaşamındaki kargaşa, aşksal sallantı, beklentilerinin gerçekleşmemesi vs. her gün iyi şeyler yaşamayabiliriz fakat insanı ayakta tutan kendisiyle barışık olmasıdır.

Kendi kodlarını iyi bilen kişi, o kodlari ustaca yönlendirerek, mutlu ve pozitif bir yaşamı da rahatça kurabilir. Benim veyseli tanımam bana pekte bir kazanç sağlamaz, Lütfiye’nin hayatındaki yerim bellidir. Onların yaşamına etki edebileceğim düzeyde sınırlıdır. Ama bir ben kendimi tanımayıp, kaybolursam ailemin bile benim için yapacağı hiçbirşey kalmaz.

Arkadaşlar; unutmayın ki herkes kendi yaşamının patronudur. İyi yönetirsen kendinle birlikte birçok kişiye kazandırırsın, hani denir ya ” iyi insan kendisiyle birlikte başkasına da kazandıran insandır” ama kötü yönetirsen kendini bırak 7 mahalleyede zarar verirsin.

Lütfen kendisiyle küs olanlar barışsın. Barıştığı günü dünya barış günü ilan etsin. Bizlerde her gün dünya barış gününü kutlamış olalım. Patlatın havai fişekleri, renklerin altında tango yapalım.

Dün Müslüm Baba‘mın mezarını ziyaret ettim. Duamı okudum. Sanatı, kişiliği ve aile yaşamıyla örnek bir insandı. Ezilmiş ve hayatı acılarla geçmiş birçok insana manevi dünyada gerçekten babalık yaptı. Yeri dolmayacak bir insandı. Mekanı cennet olsun.

Yaz yaz bitmiyor arkidíş 🙂 ben spora kaçıyore. Sincaplar grubunu kuracağım. Sağlıklı ve pozitif yaşam sincapları 🙂 Aklınızda bulunsun kalp krizinin ana sebeplerinden birisi de vücuduna bakmayıp sporsuz yaşamaktır. Benden söylemesi vallah ölürsünüz. Bu ara ölmenizi istemem param yok çelenk alamam 🙂 Hadi öpüyüm hepinizi :* Yüce cengizhan beni korusun.

 

Sevgilerimle

Mavi Kaptan Tuna / www.heykadin.com.tr

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak