Dolgun kirpikler için 3 pratik yol

Paylaş
 

Kirpikleriniz dolgun, kıvrık ve aynı zamanda uzun görünmesini istiyorsanız işte size 3 önemli püf nokta

Maskara uygulamak biz kadınlar için rutin işlerden biri gibi. Kirpiklerimizi dolgun uzun göstermek için neler denemedik ki? Ancak bir kaç püf nokta daha öğrenmek uzun kirpiklere kavuşmamızı sağlayacak gibi görünüyor.

Eğer upuzun ve hacimli kirpikleriniz varsa, ilgiyi bakışlarınıza taşımak için başka hiçbir göz makyajı hilesinden yardım almanıza gerek yok demektir. Maskaranın etkisini katlamak için önerilerimizi gözden geçirin.
Önce kıvırın

Kirpiklerinizi, kıvırarak daha uzun ve kıvrık kirpik görünümü elde edebilirsiniz. Kirpik kıvırıcınızı birkaç saniye kadar kirpiklerinize tutun ve bırakın. Anında daha iri bir göz görünümü sağlayacaksınız. Kirpikleriniz yukarı doğru kalkacağından irise daha fazla ışık vuracak ve voila! Daha parlak bakışlarınız etrafı aydınlatacak…

Topaklanmanın önüne geçin

Kimse gün içinde birbirine yapışan kirpiklerle salınmak istemez. Bunu önlemenin yolu ise maskarayı uygularken, fırçayı maskara tüpüne pompalamamak. Maskara fırçanızın üzerinde çok fazla ürün olmadığını kontrol ederek de topaklanma görünümünü önleyebilirsiniz.

Zig-Zag

Hem topaklanmanın önüne geçmenin, hem de maskarayı her bir kirpiğinize eşit şekilde uygulayarak çekici bakışlara kavuşmanın bir yolu da, maskarayı zig-zag hareketlerle uygulamak. Maskaranızı kirpik diplerinizden yukarı doğru çekerken hafif sağa ve sola salınımlar yapmayı deneyin, bu hareket her bir kirpiğinin tek tek ayrılmasını sağlayacak.

İşte bu kadar!

  • Site Yorum

Bir yorum bırak