Çocuk sahibi olmak isteyenler ne yapmalı?

Paylaş
 

 

Opr. Dr. Refahattin Yücel, ebeveynleri kısırlık ve tüp bebek konularında bilgilendirdi.

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşide konuşan Yücel, çocuk sahibi olmak isteyenlere tüp bebek yöntemlerini anlattı.

“BİZ ALLAH’IN İŞİNE KARIŞMIYORUZ”

Çocuk sahibi olmak için sağlıklı sperm, yumurta ve rahme ihtiyaç olduğuna değinen Yücel, “Kadınların kusursuz işleyen bir sistemleri var. Biz Allah’ın işine karışmıyoruz. Sadece yumurtayı döllüyoruz ve rahme yerleştiriyoruz” dedi.

cocuk-sahibi-olmak-isteyenler-ne-yapmali-1

“KADINLARDAN ÖNCE ERKEKLER TEST YAPTIRMALI”

Çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynlere, “Kadınlar test yaptırmadan önce eşlerinin sperm kalitesini ölçtürmeliler. Sperm tahlili yaptırmadan hiçbir tahlil yaptırmayın. İlişki zamanınızı 12, 14 ve 16 olarak ayarlayın” diyerek tavsiyelerde bulundu.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ HEDİYE EDİLDİ

Ailelere, her söylenene inanıp boşuna zahmete girmemelerini de tavsiye eden Yücel, “Tüp Bebek Merkezleri’nde uzman kişilerin elinde bunu yaptırın. Yoksa çok ağrı çekersiniz” dedi. Program sonunda Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Muzaffer Varol, Opr. Dr. Refahattin Yücel’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. Ayrıca katılımcılar arasında yapılan çekilişle bir kişiye tüp bebek tedavisi hediye edildi.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak