Çatı katı nasıl dekore edilir?

Paylaş
 

Çatı katı evlerin en sevimli katları arasında yer alıyor. Peki, çatı katınızı en sevimli şekilde nasıl dekore edebilirsiniz?

İşte sizlere bir kaç öneri…

 

Bir çoğumuz çatı katını kullanmadığımız eşyaları depolamak amaçlı kullanırız. Oysa çatı katını nasıl dekore edeceğinizi bilirseniz evinizin en sevimli ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Kullanışlı alanlar yaratın

Çatı katları genelde çok geniş ortamlar olmadıkları için bu alanlarda yapılacak olan dekorasyonun kullanışlı hale gelmesi son derece önemlidir. Çoğunlukla yer sıkıntısından şikayet edilir. Ancak minimalist bir dekorasyon ile bu sorunu çözebilirsiniz.

dekorasyon

Duvarlarınıza açık tonlar kullanın

Kışın oldukça soğuk, yazın ise bir o kadar sıcak olması sebebiyle kullanımı diğer dairelere göre zahmetli olan çatı katının yalıtımı doğru bir şekilde yapıldığı takdirde bu sorunları ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır. Bu şekilde çatınızın akma problemini de önceden engellemiş olursunuz. Pencerelerin ufak olmasından dolayı ışık almayan çatı katlarında aydınlatmaların doğru bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Duvarların ve zeminin açık tonlarda olmasına önem verirseniz ortama derinlik katmış olursunuz.

cati-kati-dekorasyon

Dar alanlarınızı dolaplarla değerlendirin

Işıklandırmalar oldukça ferah ve aydınlık bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır. Beyaz rengine ağırlık verirseniz son derece ferah ve düzenli bir çatı katı elde etmiş olursunuz. En büyük sıkıntılarından birisi de tavanların alçak olması. Bu nedenle özellikle dolaplarınızı ve raflarınızı düzenlemeniz biraz sorun yaratabilir. Mekân içerisinde oluşan köşeleri ve dar bölümleri dolap kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu tamamen evinizin düzeni ile ilgilidir.

dekorasyon

Mutfağınızda sıcak bir ortam yaratın

Mutfak için yeterli alanınız yoksa salonla bir kullanabilirsiniz. Evin kalbi olan mutfaklar, kadınların evdeki en çok vakit geçirdiği yerdir. Dolaplarınızı açık renkte tercih ederseniz ortama ferahlık katmış olursunuz. Böylece sevdiklerinizle daha sıcak bir ortam kurabilirsiniz.

dekorasyon

Odanızı aydınlatın

Küçük pencereleri gökyüzüne bakacak şekilde olan yatak odaları, şık bir dekorasyon seçimi olabilir. Doğru dokunuşlarla harika bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Kısacası çatı katınızı yüklük olarak kullanmaktan vazgeçin.

dekorasyon

 

Etiketler:
dekorasyon ev yaşam
  • Site Yorum

Bir yorum bırak