Bu kitabı okuyan gençler çok şey öğrenecek

Paylaş
 

 

ERGEN SİYASETİ

Bu kitabın içeriği bilimsel verilere dayalı, akademik bir arayış değildir.ruzgar-vahit-sagnak-ergen-siyaseti-iskenderiye-kitap-1

Olabildiğince hafif, hiçbir iddiası olmayan bir metindir.

Adeta yaşadığı topraklardan “tamamen” kopmuş, sebep-sonuç ilişkisini kuramayacak noktaya savrulmuş olmanın verdiği rahatsızlığı hisseden azımsanamayacak miktarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına belki tutunabileceği bazı fikirler verebilir.

Muhteviyatı “liberal” bir bakış açısıdır ve mevcut kalıplaşmış safların hiçbirine cazip gelmeyecektir.

RÜZGAR VAHİT SAĞNAK

13 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi ve Bedford High School Ohio-ABD’de, yüksek eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Takip eden yıllarda çok uluslu şirketlerde yöneticilik yapmış, yurtiçi ve yurtdışı görevlerde bulunmuştur. Halen kurmuş olduğu müessesede yöneticilik yapmaktadır. Evli ve bir erkek ve bir kız olmak üzere iki çocuk sahibidir.

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

BUGÜN NEREDEYİZ?

Evladiyelik ağırlığı olacak iddialar çağımızda anlamsız.

Kuantum fiziği rasyoneline geçmiş durumdayız. Tren sabit bir A noktasından sabit bir B noktasına doğru yol almıyor. Hem çıkış yaptığımız A noktasının hem de varmak istediğimiz B noktasının sonsuz evrende sürekli yer değiştirdiğini varsayıyoruz.

Belki bu nedenle eski fizik tedrisatından geçmiş kitleler bağlantıları kurmaktruzgar-vahit-sagnak-ergen-siyaseti-iskenderiye-kitap-2a artık zorlanıyorlar. Hiçbir tedrisattan geçmemiş kitleler daha esnek, günün şartlarına belki bu yüzden daha uyumlular.

“Bu tren nereden kalktı ve nereye gidiyor?” sorusuna öncelikle bu trenin ne mühendisi, ne fabrikası, ne de makinisti olup olmadığımızı bilerek cevap aramamız gerekiyor.

Bugün Mars gezegenine uzay gemisi yollayarak veya CERN tipinde var oluşun başlangıcını arayarak günlerini geçiren insanlar ile Dünya adını verdiğimiz bu gezegende öyle ya da böyle ortak bir yaşamı paylaşıyoruz.
Elbette geniş anlamda bu soruların cevabını onların yazdığı başka kitaplarda aramanız daha doğru olur. Bu kitapta sadece bu trenin katarlarından biri olan Türkiye kompartımanında neler oluyor ona bakarız ve bu kompartımanın iç konforu hakkında tespitlerde bulunabiliriz.

“Bugün neredeyiz?” sorusuna bir cevap bulabilmemiz için önce “Dün neredeydik ki?” sorusuna cevap vermemiz gerekir. Şayet bir coğrafyada yaşayan insanlar hakkında üretilen tarihin tamamının gerçekliği tartışılır bir seviyedeyse, hakikatte “olan” ile yaşayanların “sandığı” farklı olur. Bu fikirden hareketle bugün geldiğin hakikat noktası ile ümit ettiğin arasında da büyük sapma olacaktır.

Fazla lafı dolandırmadan günümüze hemen gelebiliriz, nihayetinde diğer tartışmalar sıkça her türlü mecrada yapılıyor.

www.iskenderiyekitap.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak