Bu da sanatın kadına şiddet tepkisi

Paylaş
 

Sessiz Çığılık’la kadına şiddete hayır denildi. Bu da sanatın kadına şiddete tepki…

Usta sanatçı Tevfik Yapıcı’nın yazıp yönettiği “Sessiz Çığlık” adlı tiyatro oyunu, Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla seyirciyle buluştu. Tiyatroda yer alan Ünlü program sunucusu Ece Pirim, “Öncelikle kadına, erkeğe her türlü şiddete karşıyız tabi ki çocuklar başta olmak üzere” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen ve son yıllarda toplumumuzun kanayan aralarından biri haline gelen kadına şiddetin konu edildiği oyunda, izleyiciye anlamlı mesajlar verildi.

sessiz-ciglik-kucukcekmece-belediyesi-2

Tiyatro ve sinema dünyasının aranılan yüzü Ortans Kıvanç, Cine 5 ve TRT Haber ekranlarının başarılı sunucuları Aynur Ayaz ve Ece Pirim‘in yanı sıra Ali Erkut Taş, Hasan Yıldırım, Aylin Altunkaya, Nilay Toprak, Ceren Bayır, Seçil Toprak ve Şebnem Nuray yer aldığı oyuncu kadrosu, performanslarıyla seyirciyi duygulandırdı.

Oyunun sonunda konuşan ünlü sunucu Ece Pirim, “Öncelikle kadına, erkeğe her türlü şiddete karşıyız tabi ki çocuklar başta olmak üzere. 2014 yılı sonunda oyunumuz ödül aldı. Oyunumuzu izlemeye geldiğiniz için ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık” dedi. Kaktüs Kabare Tiyatrosu tarafından sahnelenen iki perdelik oyunda, geçmişlerinden kurtulma mücadelesi veren kadınlar ile kendilerine bu konuda öncülük eden konuk evinden ayrılmış bir kadının hikayesi konu ediliyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak