Anadolu motifleri camda hayat buluyor

Paylaş
 

Paşabahçe Mağazaları, tarihin ustalıkla cama yansıtılan izlerini evlerine taşımak isteyenlere çok özel bir seri sunuyor. Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonu’nun yeni serisi Alacahöyük, şıklığıyla dikkat çekiyor.

Anadolu’nun önemli tarihi merkezlerinin simgelerini ürünlerine taşıyan Paşabahçe Mağazaları, Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonu’na yeni bir seri daha ekledi.

pasabahce

Çorum’da yer alan ve Hititler’in önemli merkezlerinden biri olan Alacahöyük’teki buluntulardan esinlenerek tasarlanan yeni seri, tarihe ilgi duyanların gözdesi olacak. Alacahöyük serisindeki ürünlerde, Hitit Uygarlığı ve sanatının simgesi olan Güneş Kursu ile kalıntılarda sıkça rastlanan ve kutsal olduğuna inanılan Geyik Heykeli motifleri de yer alıyor.

El imalatı camdan üretilen serideki ürünlerin üzerindeki kabartma desenlerin tümü yine el işçiliği ile yaldız ve eskitme kullanılarak dekore ediliyor. Kurşun ve kalay karışımı metal parçaların bakır oksit ile kaplandığı seri; Alacahöyük Lebes, Alacahöyük Tabak, Alacahöyük Kase ve Alacahöyük Şişe ürünlerinden oluşuyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak