‘Ab-ı Hayat’ sergisi göz kamaştırdı

Paylaş
 

Geçmişten günümüze ‘Su ve Su Kültürü’nün ele alındığı ‘Ab-ı Hayat’ Sergisi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

 

Özel İçerik: Heykadin.com

Geniş bir katılımla gerçekleşen sergi açılışında, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu ve koleksiyoner Recep Ali Topçu başta olmak üzere pek çok Küçükçekmeceli sanatsever de hazır bulundu. Günümüzde kıymetinin daha iyi anlaşılması gereken su ve su kültürünün geçmişten günümüze yolculuğunun belgesel niteliğinde sunulduğu sergiye Küçükçekmeceli vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Ab-ı Hayat-Kucukcekmece-2

‘GEREKSİZ SU TÜKETİMİNE DİKKAT’

Sergide emeği geçenlere teşekkür eden Besim Müftüoğlu da yaptığı açılış konuşmasında suyun hayatımızdaki önemine değinerek; “Kirden arınırken, yemek yaparken, ibadet ederken suyu kullanıyoruz. Bizim için su çok önemli. Su olmasaydı biz de var olamazdık. Bu nedenle suyun kıymetini bilmemiz gerekiyor. Suyu gereksiz kullanmamalı, israf etmemeliyiz.”dedi. Recep Ali Topçu ise Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederek; suyu ve su kültürünü bir sosyal sorumluluk projesi olarak geleceğe taşımaya devam edeceklerini belirtti.

Ab-ı Hayat-Kucukcekmece-3

Recep Ali Topçu’nun özel koleksiyonunda bulunan sanat eserleri, objeler ve bu kültüre dair anlatımların yer aldığı sergi 14 Kasım tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak