Bu bebek kilosu ve boyuyla şaşırttı

Paylaş
 

İstanbul’da öyle bir bebek dünyaya geldi ki görenler maşallah diyor.

Abdullah bebek tam, 4.550 gr ağırlığında ve 58 cm uzunluğunda doğdu.

Üstelik sezeryanla değil, normal doğumla.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Medicana Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehtap Çiçek Şentürk tarafından gerçekleştirilen doğumla dünyaya gelen Abdullah bebek, görenleri şaşırttı, boyuyla kilosuyla yeni doğanlara fark attı.  dogum
Saliha Coşkun henüz 26 yaşında ve 2 çocuk annesi. İlk bebeğini normal doğumla dünyaya getirdi. İkinci bebeğe hamile kaldığında doktoru da uygun görürse normal doğumla bebeğini dünyaya getirmek istiyordu. Doktorlar kilolu olacağını ultrasonda fark etti ve ön hazırlıklarını yaptı. Doğum, beklenilen tarihte kapıyı çaldı. Coşkun, ağır sancılarla getirildi hastaneye, doğum başlamıştı. Baba Cavit Coşkun, bebeğin iri olması sebebiyle tedirgindi.

Saliha Coşkun, herşeye rağmen normal doğumdan biran bile vazgeçmemişti. Abdullah bebek yaklaşık 1 saat süren doğum sonrasında 16:30’da annesine kavuştu. İşte o an, anne Saliha Coşkun, duygularını şöyle ifade etti:  Şuan çok mutluyum, normal doğum yaptığım için.  Sağ salim normal doğum yapmayı başardık.  İlk doğumumda normaldi. 3 kg 200 gr doğmuştu. İkinci çocuğumuz 4 kg 550 gr olunca çok şaşırdık.  Doktorum, bebeğin kilolu olacağını, yeni doğanlardan daha farklı olabileceğini söylemişti. Bebeğin diğer bebeklere göre iri olduğunu duyunca ilk etapta korktum.

Fakat normal doğum yapmam için hiçbir engel olmadığını söyledi. Önce Allaha, sonra doktoruma  teslim oldum.  Şuan çok mutluyum, duygularımı tarif edemem. Benim gibi bebek sahibi olmak isteyen her kadının bu duyguları yaşamasını isterim.”  şeklinde konuştu.

Doğumu gerçekleştiren Op. Dr. Mehtap Şentürk Çiçek, “Türkiye standartlarına göre genelde bebeğin boyu 50-52 cm arasında rastlanır. Bizim doğum yaptırdığımız bebek, boyu 58 cm,  kilosu 4.550 gr olarak dünyaya geldi. Normal doğum sayısının gitgide azaldığı şu günlerde, Sağlık Bakanlığının bile 4.000 gr üzerinde bebeklerin sezeryana alınabileceği  belirtilmesine rağmen anne ve hekimin kararlılığıyla birlikte normal doğumun yapılabileceğini görmüş olduk.”  Doktorlar kilolu bir bebek olacağını ultrasonda fark etti ve ön hazırlıklarını yaptı.  Doğumun ardından anne de bebeği de oldukça sağlıklı.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak